Mesut Özil, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla Almanya Milli Takımı’nı bıraktığını açıkladı.

Arsenal forması giyen Türk asıllı yıldız orta saha oyuncusu Mesut Özil, Dünya Kupası sürecinde ve öncesinde kendisine getirilen eleştiriler ve Recep Tayyip Erdoğan’la çekilen fotoğrafının ardından karşılaştığı tepkiler nedeniyle Almanya Milli Takımı’nı bıraktığını açıkladı.

Mesut, Instagram hesabından yaptığı açıklamada “Bu kararı almak gerçekten çok zordu çünkü takım arkadaşlarım ve Almanya’nın iyi insanları için sahada her zaman her şeyimi verdim. Federasyon yetkilileri ise benim Türk kökenime saygısızlık yaptı ve beni politik propoganda malzemesi olarak kullandı. Artık yeter” ifadelerine yer verdi.

BU FORMAYI BÜYÜK BİR HEYECANLA GİYİYORDUM

Yıldız futbolcu aynı açıklamada “Yaşanan olaylar sonrasında uzun süre düşündüm ve ırkçılık ile saygısızlığı hissettiğim için artık Almanya Milli Takım formasını giymeyeceğim. Bu formayı büyük bir heyecanla giyiyordum ancak artık bu durum, böyle değil” sözlerini de kullandı.

Mesut Özil ve Premier Lig’deki Türk asıllı futbolcular, Londra ziyareti sırasında Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmiş ve bu ziyaret Almanya’da sert eleştirilere konu olmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here