Arsenal’in Türk asıllı Alman futbolcusu Mesut Özil, koluna yaptırdığı aslan dövmesi ile dikkat çekiyor. Peki Özil bu dövmeyi neden yaptırdı? Özil bu sorunun yanıtını 2014’te Arsenal- Galatasaray maçı öncesinde Fanatik Gazetesi’ne çıkan röportajında açıklamıştı:

İşte Mesut’un o açıklamaları:

TÜRKİYE DENİNCE AKLA İLK G.SARAY GELİR

Öncelikle, Galatasaray Avrupa’nın en büyük takımlarından birisi. Dünyada Türkiye denince ilk akla Galatasaray geliyor. Bir de biliyor musunuz, Galatasaray Avrupa’da çok farklı oynuyor. Her sene Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ediyor. Bazen o kadar iyi oynuyorlar ki, maçta ne olacağını kestiremiyorsunuz. Bunu İstanbul’daki Real Madrid maçında da yaşadık. Ama unutmayalım ki, Arsenal olarak evimizde oynuyoruz. Sahaya 3 puan için çıkacağız ve bunun için savaşacağız. 

NEDEN ASLAN DÖVMESİ YAPTIRDIN?

Aslanı biraz kendime benzetiyorum. Ailesini sever korur. Adeta kral gibidir. Ne istediğini çok iyi bilir ve bu hedefe ulaşmak için hiç kimseden çekinmez. Başkalarının sözünü dinlemez, kendi yoluna gider. Bir şeyi isterse sormaz, yapar. Bu özellikleri taşıdığım için aslan dövmesi yaptırdım. Başka bir yerlere çekilmesini istemem. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here