Sanlı Ağabey doğru söylemiş

Kartal’ın unutulmaz golcüsü Feyyaz Uçar, efsane kaptanlardan Sanlı Sarialioğlu’nun “Bu takım, bizim dönemimizin de Metin-Ali-Feyyazlı kadronun da ötesinde. Yüz yılın en iyi Beşiktaş’ı” iddiasını bir adım öteye taşıdı: “Sanlı ağabey doğru söylemiş. Hatta bir şey daha ekleyeyim; bu Beşiktaş, lig tarihinin en iyi takımı.” 90’lara damgasını vuran kadrodan Metin Tekin ise “Bizim dönemimizin kadrosunu özel kılan unsur tamamının Türk oyunculardan kurulu olmasıydı” yorumunu yaptı.

Galatasaray derbisinin özellikle ikinci yarısındaki oyunuyla parmak ısırtan ve ezeli rakibini resmen sahadan silen Beşiktaş’a övgüler devam ediyor…Karar’a yaptığı açıklamada Şenol Güneş’in Kara Kartalı’nı “Bu takım, 50 yıl önce üst üste iki sezon şampiyon olduğumuz kadrodan da 3 sezon art arda mutlu sona ulaşan Metin-Ali-Feyyazlı kadrodan da iyi” sözleri ile anlatan efsane kaptan Sanlı Sarıalioğlu’nun ardından ‘Metin-Ali-Feyyazlı’ takımın Metin (Tekin) ile Feyyaz’ı (Uçar) da Beşiktaş için övgü dolu sözler kullandı…

80’li yılların başlarında Siyah-Beyazlı kulüp ile tanışan sonlarında ise Gordon Milne yönetiminde Türk futbolunu domine eden takımın iki önemli ismi bugünkü Kara Kartal’ın çok iyi bir takım olduğu fikrinde birleşti. Hatta yıllarca attığı gollerle Siyah-Beyazlı tribünleri coşturan Uçar, ‘Sanlı Kaptan’ın iddiasını daha da ileri taşıdı. Beşiktaş’ın Porto ve Galatasaray ile oynadığı maçları tribünden izlediğini belirten Uçar, “Sanlı Ağabey’in söylediğine bir şey daha ekleyeyim; bu takım sadece bizim oynadığımız Beşiktaş’tan değil, Süper Lig’de gelmiş gelmiş tüm takımlardan daha iyi” açıklamasını yaptı.

Türk futbolunun ‘Sarı Fırtına’sı Metin Tekin ise iki takımın da son derece kaliteli oyunculardan kurulu olduğuna dikkat çekerek, “Ancak bizim oynadığımız dönemde takım altyapıdan gelenler ve Türk futbolculardan kuruluydu. Belki de bu durum o kadroyu özel kıldı” ifadelerini kullandı.

Sanlı Ağabey doğru söylemiş

FEYYAZ UÇAR: 

Sanlı Ağabey doğru söylemiş. Beşiktaş’ın Porto ve Galatasaray ile oynadığı maçları tribünden izledim. Teknik, taktik olarak üst seviyede. Oyuncular bireysel olarak zaten son derece yetenekli. Pas alışverişi mükemmel. Sanlı Ağabey’in söylediğine bir şey daha ekleyeyim; bu takım sadece bizim oynadığımız Beşiktaş’tan değil, Süper Lig’de gelmiş gelmiş tüm takımlardan daha iyi. 

METİN TEKİN: 

Tabii ki kıyaslanabilir bir takım. Ancak bizim kadronun asıl özelliği Türk oyunculardan kurulu olmasıydı. Bugünkü Beşiktaş’ın daha iyi olduğu savunulabilir. Ama şuna da dikkat etmek gerek; bizim dönemimizde Feyyaz, Rıza, Ali gibi altyapıdan gelen çok oyuncu vardı. Transfer olduğumda ben de 18 yaşındaydım. Aynı dili konuşarak, birbirimizi anlayarak ilerledik. Türk futbolculardan oluşması özel kıldı o Beşiktaş’ı.

Sanlı Sarıalioğlu’ndan çok tartışılacak iddia: Bu Beşiktaş, 100 yılın en iyi Beşiktaş’ı! Bizden de, Metin-Ali-Feyyaz’lı kadrodan da iyi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here