Milli Gazete, Galatasaray yönetiminin basın sözcüsü olan yönetici Remzi Sanver’in 33. derece mason olmasıyla ilgili bir haber yayınladı. Milli Gazete’den Kazım Kazımov’un haberine göre; Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası’nın sitesinde yer alan bilgide Prof. Dr. Sanver’in Masonluk geçmişi ile ilgili şu ifadeler yer alıyor: ”1991 yılında İstanbul’da, Ülkü Locası’nda tekris edilmiş, locasında çeşitli görevlerde bulunmuş ve 2003-2005 döneminde Üstad-ı Muhteremlik yapmıştır. 2007-2009 yıllarında Büyük Sekreterlik görevinde bulunmuş, 2010-2013 yıllarında Büyük Üstatlık yapmıştır” 

MASON LOCASI’NDAKİ FOTOĞRAFI

Haberde Remzi Sanver’in 2010 yılında Habertürk kanalında gazeteci Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına katıldığını ve burada Masonluk Felsefesi ve tarihine dair bilgiler verdiğini hatırlatan Kazımov, Sanver’in Mason Locası’ndaki fotoğrafını da paylaştı.

SANVER’DEN CEVAP

Milli Gazete’nin yaptığı habere sosyal medya üzerinden cevap veren Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver, “Yönetime Burak Elmas tarafından atanmadım, Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurulu tarafından seçildim. Buna şaşırmak için herhangi bir sebep olduğunu da düşünmüyorum.” Dedi.

SAADET PARTİSİ’NE YAKIŞMIYOR

Ayrıca bir takipçisinin paylaşımına da açıklama yapan Remzi Sanver, “Estağfurullah, sadece insan olmaya çalışıyorum. Gayem cevap vermek değil. Kamuoyu ile çten bir duruş paylaşmak istedim. Masonluk üzerinden anlatılan asılsız hikayeler, demokratlık iddiasındaki bir siyasi harekete yakışmıyor.” diyerek Saadet Partisi ve Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na seslendi.

Önceki İçerikTarihin en başarılı olimpiyatı! Tokyo 2020’deki 13 madalya ile 1948 Londra’yı geride bıraktık
Sonraki İçerikGiresunspor-Fenerbahçe maçı Pazartesi 20.00’de D-SMART ve D-SMART GO’da

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz