Milli Karateci Selva Nur Akkurt, Polonya/Lodz şehrinde düzenlenen Avrupa Üniversiteler Şampiyonasında 3.lük madalyası kazandı. 

Milli ve Profesyonel Sporcu, Altınbaş Üniversitesi PsikolojiYüksek Lisans Öğrencisi Selva Nur Akkurt 26-31 Temmuz tarihinde Polonya/Lodz Şehrinde düzenlenen Avrupa Üniversiteler Şampiyonasından 3’lük madalyasıyla döndü.

Türkiye’yi başarıyla temsil eden Milli sporcu, Avrupa Şampiyonasının olduğu Lodz şehrine geldiğindeorganizasyonun büyük olması nedeniyle çok heyecanlandığını ifade etti. Şampiyonada 50 kg kategorisinde yarıştığını belirten Akkurt, rakiplerine ve karşılaşmalara ilişkin bilgilerverdi. “Bu yıl her kiloda çok başarılı sporcular vardı. İlk olarak Romanya ile karşılaştım, maç 9-1 bitti. İkinci turdaUkrayna ile karşılaştım. Rakibim çok fazla kaçarak dövüştüğü için maçtan diskalifiye oldu ve 3. tura yükseldim.” diye konuştu. Fransa ile karşılaştığı 3. tur maçını da 3-0 kazanarak4.tura geçen Selva Nur Akkurt, bu turda da Ukrayna ile karşılaştığını belirtti. Çok çekilmeli geçen maçı 7-8 skorla tamamlayan milli sporcu, son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmadığını belirtti.

Repesaj yani 3.lük maçında Kosova’yla karşılaşarak maçı 3-0’luk bir skorla kazanan Akkurt, Şampiyonanın da 3.sü oldu.Ülkemize bu Avrupa Başarısı getirebildiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Akkurt, “Daha güzel zaferler kazanmak için motivasyonum arttı ve çalışmalarıma devam edeceğim” diye konuştu.

Önceki İçerikJesus, Kiev maçı sonrası 1-2 gün kendine gelemedi! Emre Can, A’dan Z’ye Portekizli teknik adamı anlattı
Sonraki İçerikGalatasaray, Midtsjö’yü bonservisiyle aldı, transfer rakamlarını açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz