Wushu Federasyonu yönetiminden Alevi sporcuya inanılmaz ayrımcılık!

“NAMAZ KILMADIĞIM İÇİN MİLLİ TAKIMDAN ATILDIM!”

Dünya çapında dereceleri bulunan milli sporcu Sadık Pehlivan, sırf Alevi olduğu ve namaz kılmadığı için Federasyon Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz tarafından Wushu Milli Takımı’na alınmadığını savundu.

 

Olimpik bir spor branşı olan Wushu’da uluslararası birçok derecesi bulunan milli sporcu Sadık Pehlivan, milli takım kamplarında yaşanan skandalları Gazeteci Mustafa Gürbüz’ün youtube kanalı MGTV’ye anlattı. Wushu Sanda kategorisinde 6 kez Türkiye Şampiyonu, 2014 yılı Avrupa Şampiyonası’nda ve 2017 İslam Oyunları’nda gümüş madalya sahibi Pehlivan, Alevi inancına sahip olduğu için 2018 yılından beri Milli Takım’a alınmadığını savundu. Aslen Tokatlı olduğunu belirten İstanbul bölgesi sporcusu, federasyon başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kendisini doğrudan hedef aldığını, defalarca hakaret ettiğini hatta tokatladığını vurguladı.

‘Beni kâfir olmakla itham etti!’

Akyüz’ün milli takım kamplarında sporculara zorla namaz kıldırdığını belirten Pehlivan,  yaşadığı inanılmaz olayları şöyle aktardı: “Sabah namazlarında mescitte yoklama yapıyordu! Birkaç kez gelmeyen olursa çağrılıp hesap soruluyor ve Milli Takım’dan gönderilmekle tehdit ediliyordu. Bir gün arkadaşlarımla birlikte uyanamamış ve sabah namazına geç kalmıştık. Yolda kendisiyle karşılaştık. Bana dönerek, ‘Kendin gibi kâfirleri bulmuşsun!’ diye hakaret etti. Daha sonra defalarca Türkiye Şampiyonu olmama rağmen Milli Takım’a alınmadım!” Bu konuyla ilgili Bimer ve Cimer’e şikâyetçi olduğunu ancak cevap alamadığını vurgulayan Pehlivan, kendisine takınılan bu tutum yüzünden çok sevdiği Wushu’dan soğuduğunu, hatta sporu bırakmayı düşündüğünü söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here