Duygun Yarsuvat'tan Medyahaber'e bomba açıklamalar!

Duygun Yarsuvat’tan bomba açıklamalar!

 Galatasaray‘ın 4. yıldızı takmasında çorbada büyük tuzu bulunan sarı-kırmızılıların sözünü esirgemeyen, tatlı dilli beyefendisi aynı zamanda kulübün 35’inci başkanı Profesör Doktor Duygun Yarsuvat, Medyahaber.com‘a çok özel açıklamalarda bulundu.
Duygun Yarsuvat'tan Medyahaber'e bomba açıklamalar!

Galatasaray’da 77 yaşında başkan olarak kendini kabul ettiren ve o dönemki bir diğer rakip başkan adayı Alp Yalman’a fark atarak kulüp tarihinin seçilmiş en yaşlı başkanı olarak kayıtlara geçen Yarsuvat, Fatih Terim‘den Hamza Hamzaoğlu‘na, Salih Uçan‘dan Milli Takım‘a kadar her türlü güncel konuda birbirinden değerli görüşlerini dile getirdi.

 

İşte eski Galatasaray başkanının birbirinden çarpıcı değerlendirmeleri;

ARDA TURAN HARCANMAMALI

A Milli Takım’ın EURO 2016’daki ilk karşılaşması olan Hırvatistan maçındaki performansından dolayı eleştirilen Arda Turan’a eski başkandan büyük destek var. Yarsuvat, ”Arda Turan’ın oynadığı reklam filmleri nedeniyle performansının düştüğünü bırakın sosyal medyadaki tweet atanlar söylesin. Sosyal medyadaki görüşler hiç sorumluluğu olmayan kişilere aittir. Yorumcuların da bunu savunmasını anlamıyorum. Bu reklamlar Arda’nın futbol hayatının kaç saatini alır ki! Arda’yı harcamamak lazım.” diyerek milli yıldızın üzerine haksız yere gidildiğini ifade etmesi dikkat çekti.

Türkiye’nin yeni gözdesi olan Emre Mor içinse eski başkan, ”Mesela Emre Mor ileride fevkalade bir futbolcu olacak. Oyuncularımızı kolay harcamayalım.” sözleriyle bu konudaki kesin tavrını da net bir şekilde ortaya koydu.

SALİH UÇAN’IN YAŞI GEÇ DEĞİL

Konuşmasına genç ve değerli futbolcuların bir kalemde silinip atılmaması vurgusuyla başlayan Yarsuvat, konuyu Fenerbahçe’nin bonservisini elinde bulundurduğu ve Roma’da kiralık olarak forma giyen genç yıldız adayı Salih Uçan’a getirmesi de dikkat çekici bir detaydı.

Yarsuvat, ”Arda meselesini biraz Salih Uçan meselesine benzetiyorum. Onu da harcadılar. Bu genç yetenekleri tutmamız lazım. Salih Türkiye’de kalsaydı buradaki maçlarda yavaş yavaş oynardı. Çok kabiliyetli bir çocuktu. Ama Roma doğru tercih olmadı. Yaşı geçmiş değil, tekrar gelip Fenerbahçe’de faydalı olabilir.” diyerek sarı-lacivertli kulübe de adeta bir mesaj yollamış oldu.

FATİH TERİM GALATASARAY’A DÖNECEK Mİ?

Galatasaray’ın ve Türk futbolunun efsane ismi Fatih Terim‘e de değinmeden geçmeyen Yarsuvat, ‘İmparator’ lakaplı teknik adam hakkında da çarpıcı ifadelere yer verdi.

Geçtiğimiz günlerde Fransa’da Terim hakkında sorulan soruya ”Hayal kurmak serbest” diyenGalatasaray başkanı Dursun Özbek‘in açıklamalarını ise şu şekilde yorumladı Yarsuvat;

”Sayın Özbek’in sözlerinin sebebini anlayamadım. Fatih hoca Galatasaray’a yönetici olarak dönmeli. Bunu kendisine de söyledim. Yönetim kurulunda ona ihtiyaç var. Bunun olması için de kulübün seçime gitmesi lazım. Galatasaray bizim evimiz. Fatih Terim’in de evi. İki tarafta da olması Milli Takım’ı etkilemez çünkü Galatasaray’da kulübeye inmez. Teknik kadroyu kendisi seçer. Hasan Şaş, Ümit Davala veya Hamza Hamzaoğlu olabilir. Hamza hoca, Fatih hoca ile çalışır çünkü Galatasaray’a zaten gelmeden önce birlikte Milli Takım’daydılar.” sözleriyle Fatih Terim’in Galatasaray’a ne şekilde döneceğinin sinyallerini de vermiş oldu.

MİLLİ TAKIM ÖYLE BİR GERİ DÖNER Kİ KİMSE ANLAYAMAZ!

Selçuk İnan‘ın İzlanda’ya attığı golle en iyi 3. sıfatıyla katıldığımız EURO 2016‘daki Milli Takım’ımızın ağır eleştirilere maruz kaldığını belirten Duygun Yarsuvat, Türkiye’nin acımasızca yerden yere vurulmasına ise oldukça tepkili.

Konuyla ilgili olarak konuşan Yarsuvat, ”Milli Takım’a ağır eleştiriler yapılıyor. Bir anda yerin dibine sokmaya çalışıyoruz. Böyle bir mantık dünyanın hiçbir yerinde yok ama maalesef bizde var. Kimse unutmasın, o takımın başında Fatih Terim var. Terim’in takımının nasıl bir geri dönüş yapacağını herkes kestiremez. Bizim oyuncularımız bireysel olarak da iyi takım olarak da iyi. Elbette daha iyi olabilirdi ama belki birarada yeterince vakit geçirilmemiş olabilir. Fakat bu takımda gelecek var.” sözleriyle A Milli Takım’a ve Fatih Terim’e ne kadar güvendiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Milli Takım demişken Hırvatistan maçından da bahseden eski başkan, maçın 41. dakikasında topu ağlarımıza gönderen Real Madrid‘li yıldız Luka Modric‘i de tebrik etmeyi ihmal etmedi ve ”Maçı seyrettim, tempomuz yavaştı. Bunu çözersek birçok problem ortadan zaten kalkacak. Yediğimiz gol de çok talihsizdi. O tür yerden seken toplar zaten iki kere tehlikelidir. Yalnız Modric’in şutu da çok güzeldi. İyi vurdu. Modric’i takdir ediyorum.” dedi.

DUYGUN YARSUVAT KİMDİR?

18 Ağustos 1937 doğum tarihli Yarsuvat, kariyeri boyunca akademisyenlik, hukukçu ve spor yöneticiliği adı altında birçok branşta görev aldı. 35. Galatasaray Başkanı olan Duygun Yarsuvat, sarı-kırmızılı kulübün en yaşlı başkanı olarak da tarihe geçmeyi başarmış bulunmakta.

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı olarak görev de yapmış olan Yarsuvat, Cimbom’un en sempatik başkanı olarak da hafızalarda yer edinmişti. Özellikle zor bir mali tablonun yükünü çekmeyi göze alarak elini taşın altına koyan, kulübün zor zamanlarında başkan olmayı kabul eden Duygun Yarsuvat, görevden kaçmayarak Galatasaray taraftarının gönlünde ayrı bir yer edindi. Bununla da sınırlı kalmayarak Galatasaray’ın en özel şampiyonluklarından biri olan 20. zaferin yani 4 yıldızı takma başarısının da altına imzasını atmış bir başkan Duygun Yarsuvat…

(ahmet konan medyahaber.com)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here