Aybars Hünalp, dünyanın en önemli bisiklet yarışlarından olan 59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu Futbolmedya.com için takip edecek her gün izlenimlerini aktaracak. Hünalp’in bugün gerçekleştirilen basın toplantısı sonrası yazısı şöyle:

MÜFTÜOĞLU OLİMPİYAT MADALYASI MÜJDESİNİ VERDİ

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Pazar günü Antalya’nın Düden Parkı’ndan saat 10.25’de verilecek start ile başlayacak. Bugün düzenlenen basın toplantısında konuşan Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Antalya Valisi Hulusi Şahin ve Cumhurbaşkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Mehmet Tuncer turla ilgili ayrı ayrı bilgi verdiler.
Eurosport yayınlarından ötürü bu turun Türkiye tanıtımına olan katkısı yadsınamaz bir gerçek. Sprinterlerin kahramanı ünlü bisikletçi Mark Cavendish kariyerinin son rekorlarını kırmak için geldiği ülkemizde basın toplantısında Konya dahil katıldığı altı etabın geçtiği şehirlerin adını ezbere sayıyorsa, annesinin geçen ay turistik seyahat için ülkemize geldiğinin altına çiziyor ise turun yarattığı artı değeri tartışmak yersiz geliyor.

Keza dikkatimizi çeken bir başka nokta da Antalya Valisi Hulusi Şahin’in söylediklerinin satır arasında gizli. Şahin tur sayesinde Antalya’ya pek çok bisikletseverin başka zamanlarda gelerek ekonomiye katkı sağladığının altını çizdi.
14 ülkeden 25 takımın 175 bisikletçi ile katılacağı Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu haftaya Pazar günü İstanbul’da sona erecek.
Bu arada Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu veledromda da olimpiyat madalyası alacağımızın müjdesini verdi. Müftüoğlu 2028 ve 2032 Olimpiyat Oyunları’nı hedef gösterdi.
Ülkemizde vaktiyle 30/40 bisikletçinin katıldığı eski ismiyle Marmara Bisiklet Turu, Cumhurbaşkanlığı himayelerine geçtikten sonra bu hale geldiyse, olimpiyat madalyası da hayal olmaz diye düşünüyorum .

Önceki İçerikEmre Belözoğlu: Türk futbolundan umudum yok, selası verilmek üzere
Sonraki İçerikTürk Telekom eSüper Lig’de şampiyon Trabzonspor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz