Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Hürriyet Çukurova’ya önemli açıklamalarda bulundu:

“Geçen sezon ilk beşe girerek Avrupa’ya çıkan ve önemli maçlar oynayan takımda gruplaşmalar başladı, bu da ekibe zarar veriyordu. Bunun üzerine radikal kararlar alarak, Adana Demirspor armasının herkesin üstünde olduğu ve bazı futbolcuların da bunu bilmesi gerektiği için yani ‘Gitmesi gerekenleri’ takımdan uzaklaştırıyoruz. Bu takımdan kimse üstün değildir. Bu böyle biline. Gönderdiğimiz kişileri de anlaşarak gönderiyoruz. Herhangi bir sorun da yok.”

Üç futbolcuyla daha yollarını ayıracaklarını kaydeden Sancak, “Geçen sezon harikalar yaratan Süper Lig’i sallayan, bu sezon geldiği ikinci döneminde ise geçirdiği sakatlık sonrası takıma dönemeyen Mario Balotelli ile de anlaşarak ayrılacağız. Buna ilaveten Gravillion ve Yusuf Sarı ile de yollarımızı ayıracağız. Gravilllion’un yerinde Cisse takıma monte oldu. İyi de oynuyor. Yusuf Sarı’nın talipleri var kulübün menfaati doğrultusunda göndereceğiz. Yani demem o ki ayrıldığımız arkadaşlar takımda misyonunu doldurdu.”

“SVENSSON’UN KALMASINI İSTEMİŞTİM”

Sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshettikleri Norveçli sağ bek Jonas Svensson hakkında da konuşan Adana Demirspor Başkanı, “Yalnız Svensson’un kalmasını istedim ancak eşinden dolayı gitti, yolu açık olsun.” şeklinde konuştu.

Sancak sözlerine şöyle devam etti:

“Transfer çalışmalarımız devam ediyor, görüşmelerde 4-5 oyuncu alıp yolumuza bakacağız. Ara transferde birçok isim öneriliyor ancak biz gençlere yöneldik yeni isimler kadroya girecek. Gidenlerin yeri mutlaka doldurulacak. Anlaştığımız birçok ismi en yakın zamanda açıklayacağız. Sol ve sağ bek, sağ ve sol açık mevkileri takviye edeceğiz. Ayrıca bir kaleci ve anlaştığımız dünyaca ünlü bir orta saha alarak gücümüzü koruyacağız. Bazen ayrılıklar daha da güçlendirir.”

“ADANALILARA KIRILDIM”

Adana Demirspor camiasına seslenen Murat Sancak, “Herkes rahat olsun, dümende tam gaz gidiyoruz. Hedefimiz yine ilk 5, değişen bir hedefimiz yok. Bu hedefe de ulaşacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Büyük taraftarımız da inansın. Adana’dan hiçbir kesimden destek görmüyoruz. Bu yüzden Adanalılara da kırgınım. Adana Demirspor her daim olacak ve var olmaya devam edecek ve hedefi her zaman Avrupa olacak.” dedi.

Önceki İçerikTrabzonspor Başkanı Doğan’dan transfer açıklaması
Sonraki İçerikYarı Otomatik Ofsayt Sistemi ilk kez kullanıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz