İngiltere Premier Lig’in köklü kulüplerinden olan Newcastle United’ın satılığa çıktı. İngiltere merkezli haber sitesi Evening Standard ise kulübün ilk taliplileri arasında Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in olduğunu yazdı.

BİSKÜVİ KRALI
Haberde Ülker’in, İngiliz bisküvi devi United Biscuits’i satın aldıktan sonra markalarını pladis çatısı altında toplayan Yıldız Holding’in global rekabette öne çıkmak için Newcastle United’ı satın almak istediği belirtildi. Newcastle için 250 milyon euro önereceği iddia edilen haberde “Dünya bisküvi kralı” olarak gösterilen Murat Ülker’in 3.6 milyar dolarlık servetine de dikkat çekildi.

BELÖZOĞLU DA FORMA GİYDİ
Milli futbolcu Emre Belözoğlu’nun da 2005-2008 tarihleri arasında forma giydiği İngiltere Premier Lig’in en eski kulüplerinden biri olma özelliğine sahip olan Newcastle United’ın geçtiğimiz günlerde satılığa çıkarıldığı açıklanmıştı. Kulübün mevcut sahibi Mike Ashley, Newcastle’ın daha iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için satacağını bildirdi. Newcastle United, ligde 8 haftada topladığı 11 puanla 9. sırada bulunuyor.

YILDIZ HOLDİNG’TEN YALANLAMA GELDİ

Yıldız Holding ise bir açıklama yaparak iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Spora yakın ilgi duyan ve özellikle basketbola yatırım yapan Murat Ülker, Ülkerspor projesinin ardından 4 Büyük kulübün basketbol şubelerine sponsor desteği vermiş ve ardından spordan çekilmişti.

FENERBAHÇE BAŞKANLIĞI İÇİN ADI GEÇİYORDU

Murat Ülker’in adı zaman zaman Fenerbahçe başkan adayları arasında da geçiyordu. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olarak bilinen Murat Ülker, Şürü Saracoğlu Stadı’na Ülker markası ile isim sponsoru olmuş ve sıkıntılı döneminde Fenerbahçe Kulübü’ne ciddi bir maddi yardımda bulunmuştu. (rıdvan ertuğ- londra)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here