Fenerbahçe Kulübü Eski Yöneticilerinden Rahmi Eyüpoğlu, sarı-lacivertlilerin gündemiyle ilgili çok çarpıcı açıklamalara imza attı. Eyüpoğlu, ”Nihat Özdemir’in TFF’den ayrılma durumu Fenerbahçe’de seçim hazırlığı yapıldığını gösteriyor. Ali Koç’un Nihat Özdemir’i ziyaretinden sonra Aziz Yıldırım ve ekibinin Nihat Bey ile görüşmesi tesadüf mü?” ifadelerini kullandı.

Rahmi Eyüpoğlu: ”Ali Koç’a rakip çıkarmak isteyen bir ekip olduğunu gösteriyor”

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Eyüpoğlu, “Ali Koç Başkan zor günler geçiriyor. 3.yılını tamamladıktan sonra aday olup olmayacağını merakla bekliyoruz. Hele hele şampiyon olmazsa nasıl karar alacak? Bu merak konusu. Nihat Bey’in TFF’den ayrılma hamlesi, Fenerbahçe camiası içinde Ali Koç’a rakip çıkarmak isteyen bir ekip olduğunu gösteriyor. Başkan adayı olarak Nihat Bey çıkacak gibi düşünüyorum. Nihat Özdemir olmazsa da belki başka bir isim olabilir. Ben Nihat Özdemir’in TFF’den ayrılma durumunun altında başka bir şey düşündüm” dedi.

Rahmi Eyüpoğlu: ”Olası bir seçimde Nihat Özdemir aday olacak”

Özdemir, Fenerbahçe’ye yapılan haksızlıklara göğüs gerdim deyip, zamanında Mehmet Ali Aydınlar’ın yapamadığını yapıp, önüne bir yol açacak diye düşünüyorum. İstifa yok deniliyor ama şimdiden, ”Nihat Özdemir ne iyi bir Fenerbahçeli” denilecek diye düşündüm. Bir takım manevralar ve hamleler oluyor. Nihat Bey’in ayrılma durumu bence Fenerbahçe’ye başkan adaylığı düşündüğü içindir diye düşünüyorum. Olası bir seçimde Nihat Özdemir aday olacak.

Rahmi Eyüpoğlu: ”Ali Koç’a karşı hamleler yapıldığını duyuyorum”

Fenerbahçe başkanı olmak, kulübe hizmet etmiş her kişinin gönlünden geçer. Nihat Bey’in içinde böyle bir ateş var mı, bilemiyorum. Bu hareketten algıladığım budur. Ali Koç’un başkanlığını devirmek demeyelim ama ona karşı hamleler yapılan hamleler duyuyorum. Eski futbolcuların çağrıldığı, sohbet edildiği bilgilerini görüyoruz. Alacağınızı alın, kulüp sıkıntıda gibi görüşmeler yapılıyor. Bu neden yapılır? Seçime yatırım için yapılır.

Rahmi Eyüpoğlu: ”Bu işi organize edenlerin ortaya çıkması lazım”

Fenerbahçe’yi kaostan çıkarmak için uğraşan bir ekip var. İstanbul’un gözde mekanlarında toplantılar yapılıyorsa söyleyecek bir şey yok. Birlik olunması gereken dönemde bu dedikodular çıkıyorsa güzel şey değil. Böyle bir şey yapmıyoruz diye açıklama gelirse, biz de duyduklarımızı daha net şekilde de paylaşırız. Bazı şeyleri biliyoruz. Bu işleri organize edenlerin biraz ortaya çıkması lazım. Netleşince bildiklerimizi ve düşündüklerimizi açıklayabiliriz.

Eski başkan Aziz Yıldırım organizasyonun içinde mi?

Aziz Yıldırım bu organizasyonların içinde yer alıyor. Bir insan, her gün Zorlu’da arkadaşlarıyla buluşup ne konuşuyor? Bunlar da konuşuluyor. Aziz Bey son dönemlerde sık sık eski yönetici arkadaşlarıyla konuşuyor. Kanal İstanbul ya da korona virüsünü konuşmuyorlar herhalde. Ali Koç, Nihat Bey ile görüştükten sonra Aziz Yıldırım ve ekibinin tekrar Özdemir’i ziyaret etmesi tesadüf müdür?

Rahmi Eyüoğlu: ”Özdemir ile Yıldırım daha sıkı dost”

Nihat Özdemir’in Aziz Yıldırım ile daha sıkı bir dost olduğunu düşünüyorum. TFF içindeki durumdan öte Fenerbahçe’deki gelişme olarak okuyorum. Selim Soydan’ın Ali Koç’a olan desteğini biliyoruz. TFF içerisinde Nihat Bey ve Selim Bey bir araya gelir ve Ali Koç’a zarar verir demiyorum. Selim ağabey ile Nihat Bey’in ters düştüğü konular olabilir.

“Fenerbahçe’de erken seçim olduğunu düşünmüyorum”

Ali Koç’un karşısına olası bir seçimde bir rakip çıkarılmak istiyor olabilirler. Şampiyon olmuş bir başkana karşı mı rakip çıkarmak kolay, yoksa şampiyon olmamış bir kulübün başkanına karşı mı? Ali Koç başkan diye değil, Fenerbahçe şampiyon olsun istiyoruz. Tabi ki görevde Ali Koç olduğu için ona destek olunsun. Şampiyon olunca ekibini değiştirirse bilemem. Ama Fenerbahçe’de bir erken seçim olduğunu düşünmüyorum. 3 yıl dolunca tekrar seçime gidilecek. Belki ekibi korur ya da yenileme yapabilir. 3 sezonda şampiyon olmazsa Ali Bey ne yapacak? 6 yıl görev almak istiyor. Görevine devam edecek mi? Bu da sorulması gereken bir konu.

Önceki İçerikRıdvan Dilmen, Trabzonlu bakana kızdı: Böyle şey olur mu?
Sonraki İçerikŞenol Kaluç’tan geçen seneki şampiyonluğa olay gönderme: Juventus’un şampiyonluğu gibiydi. İtalya küme düşürdü, bizde ise iki hakemin sözleşmesi yırtılıp iş çözüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz