N KOLAY 42. İSTANBUL MARATONU’NDA KITALARARASI KOŞMAK İÇİN SON 2GÜN!

Dünyanın kıtalararası tek maratonu olan N’Kolay 42. İstanbul Maratonu’nda 8 Kasım Pazar günü yarışacak 4.000 kişi arasında yer almak isteyen sporcular için kayıtlar 16 Ekim Cuma günü sona eriyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından N Kolay’ın isim sponsorluğu ile düzenlenen, dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliği taşıyan İstanbul Maratonu, 42. kez Asya ile Avrupa’yı birleştirmeye hazırlanıyor. 

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından Altın Kategoride gösterilen ve dünyanın sayılı maratonlarından biri olan N Kolay 42. İstanbul Maratonu’nda,pandemi nedeniyle kontenjanı sınırı bulunuyor. 8 Kasım Pazar günü, 4.000 kişinin yarışacağı maratonda yerini almak isteyen sporcuların 16 Ekim Cuma günü 23.59’a kadar kayıt işlemlerini tamamlaması gerekiyor. 

İstanbul Maratonu’nda bir ilk: Sanal koşuya katılan koşucular kendi parkurlarında 3 Farklı hedef ile koşabilecekler!

N Kolay İstanbul Maratonu, bu yıl farklı bir heyecana daha sahne olacak. Pandemi önlemleri kapsamında 8 Kasım Pazar sabahı start alacak koşuda sadece 4.000 maraton koşucusu koşabilecek. Koşu heyecanını Türkiye’nin dört bir yanına yayabilmek için 5km, 10km ve 15km seçenekleri ile N Kolay İstanbul Maratonu Sanal koşu etkinliği kayda açıldı. Hedefini seçip, www.event.spor.istanbul adresinden kayıt olan koşucular2, 7-8 Kasım tarihleri arasında istedikleri zaman diliminde, istedikleri parkurda ‘Sweater uygulaması üzerinden koşularına start vererek, hedeflerini tamamlayacaklar. N Kolay İstanbul Maratonu Sanal Koşularına şimdiden 4.000’e yakın koşucu kayıt oldu.  Hedef 10.000! Türkiye’nin en kapsamlı sanal koşusuna katılmak isteyen sporcular için son kayıt tarihi: 28 Ekim Çarşamba.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here