17 Mart’ta, 10 yıl süren yayın hayatına son veren NTV Spor’da tablo netleşti. NTV ile birleşme sonrası 50 kişilik NTV Spor kadrosundan çok sayıda isimle vedalaşıldı.

Fuat Akdağ’ın ayırlmasının ardından kanalın önemli isimleri Emrah Kayalıoğlu, Murat Demiryas, Mert Aydın, Yakir Mizrahi ile vedalaşıldı. Mizrahi ayrılığı sosyal medyadan duyurdu:

Teknik servislerde ise neredeyse herkes çıkarıldı. Tecrübeli yönetmen Ceyhun Şenkal başta olmak üzere reji servisindeki herkesle vedalaşıldı.

NTV’NİN SPOR SERVİSİ KADROSU BELLİ OLDU

Peki NTV Spor’dan NTV’ye kimler geçti?

NTV’deki spor servisi için Ferit Şahenk’in “CNN Türk’ün spor servisis kadar adam kalsın” dediği iddia ediliyordu. Ancak NTV’de kurulacak spor servisi 6 kişilik bir servis olan CNN Türk’e göre daha güçlü tutuldu.

futbolmedya.com’un edildiği bilgilere göre spor servisinin başına 22 yıldır Doğuş Grubu’nda yer alan Erkan Arseven getirildi. Program müdürü Kerem Açıkbaş kurumda tutuldu.

ÖVÜNÇ ÖZDEM ŞEF OLDU

Haber merkezi hem muhabir hem editör olarak çalışacak 4 kişiden oluşturuldu. Övünç Özdem, Numan Gülşen, Mehmet Ertaş ve Emir Sevingen haberlerden sorumlu oldu. Övünç Özdem’in istihbarat şefi olarak çalışacağı da öğrenildi.

EKRAN YÜZLERİ KALDI

4 kameramandan Kaan Yazısı ile vedalaşıldı, diğer 3 haber kameramanı kaldı. 2 montajcı ve 2 prodüktör de kadroda tutuldu.

NTV, izlenme oranlarında sert düşüş yaşamamak için stratejik bir hamle yaparak ekran yüzlerinin hepsini kadroda tuttu. Rıdvan Dilmen’le Yüzde 100 Futbol programına çıkan Murat Kosova’nın yanı sıra Ercan Taner, Nebil Evren, Emek Ege, Tuğba Dural, Erbatur Ergenekon da kanalda kaldı.

 

 

Önceki İçerikNTV Spor’dan bir yıldız daha kaydı… Emrah Kayalıoğlu da ayrıldı
Sonraki İçerikDemirören’in, Doğan Medya’yı almasına Cem Küçük yorumu: Yerli ve milliler korkmasın! CNN ismini çekiyormuş varsın çeksin…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz