Ferudun Niğdelioğlu’nun “Galatasaray’ın şampiyonluğu şaibelidir” sözleri büyük tartışmaya yol açtı. Odatv haberi “TRT ile AA yarışıyor” diye verdi. Niğdelioğlu’nun Odatv tarafından bu şekilde eleştirilmesi ise usta gazeteci Halil Özer’i kızdırdı.

Özer, “Oda tv’nin bu haberi kadar saçma bir haber görmedim. Feridun söyler karşı olan gerekirse mahkemeye gider. GS’de Yusuf bey cevap vermiş zaten. O zaman ne gerek var haber olmayan habere. Oda tv resmen saçmalamış. Anlayan anlamayan şu futbola tartışmalarına giriyor.” şeklinde bir tweet atarak eleştirdi.

Halil Özer’in eleştirdiği odatv haberi şöyle:

TRT İLE AA YARIŞIYOR

Kamu kurumu TRT Spor’da spor yorumcusu Ferudun Niğdelioğlu tarafından Süper Lig’te yaşanan şampiyonluk mücadelesi ile ilgili söylenen sözler büyük tartışma yarattı.

Fenerbahçe’ye yakınlığıyla bilinen Niğdelioğlu programda, Galatasaray’ın 22. şampiyonluğuyla ilgili “Galatasaray’ın her şeyi şaibeli” dedi. Programın sunucusu Erbatur Ergenekon’un Niğdelioğlu’nu dengelemek isteyen yorumlarına karşın sözlerini sürdüren Niğdelioğlu, “Galatasaray’ın bu sezonki şampiyonluğunda o kadar çok üst üste örtüşen şey var ki” ifadelerini kullandı.

Süper Lig’te Galatasaray çıkışlı 9 teknik adamın takım yönettiğini söyleyen Niğdelioğlu, “Galatasaray koca sezonda bu maçlarda yalnızca 4 puan kaybetmiş”deyince programın sunucusu, “E olabilir Galatasaray iyi oynamıştır kazanmıştır”diye karşılık verdi. Bunun ardından Niğdelioğlu da “Dimi öyle diyeceğiz tabi başka ne diyeceğiz ki” diyerek imalı bir çıkışta bulundu.

Aziz Yıldırım döneminde yıllarca stadyuma ve tesislere girişi yasaklanan ve bu yasağı Ali Koç seçilmesinin ardından kaldırılan Niğdelioğlu’nun sözlerine ise Galatasaray’dan çok sert karşılık verildi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bu deli saçması sözleri sarf eden zat hukuk önünde hesap verecek. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Niğdelioğlu’nun konuşmasının TRT Spor’da yayınlanması ise sosyal medyada Anadolu Ajansı’nın seçimlerdeki tavrına benzetildi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here