Aziz Yıldırım için kim kafayı yemiş dişe düşündü?

Futbolseverler farkında mısınız bilmiyorum Fitbol diye çok güzel bir dergi çıktı. Her sayısında birbirinden ilginç yazılar var. Adının rahmetli Süleyman Seba’nın futbol yerine “Fitbol” demesinden alan derginin son sayısında bizim LİG TV’nin deneyimli muhabiri Ömer Güvenç’in anıları vardı. Gerisini Ömer Güvenç’in kaleminden okuyalım:
“1996 yılında Florya’da Bayram Aslan’ın sahasında Cemil Turan ve şöhretli futbolcular maç yapıyor. Birileriyle röportaj yapmak üzere oraya gidiyorum. Saha kenarında tahta sandalyelerinde oturup maç izleyen tanımadığım üç beş kişi var. Sağa sola kiminle röportaj yaparım diye soruyorum. Birisi’Bak burada Aziz diye biri oturuyor. İyi bir Fenerbahçelidir’ dedi. ‘Ya ne alaka adamı tanımam etmem’ derken, neyse elim boş dönmemek için gösterdikleri adama gittim. Nasılsa yaparım diye çok da rahatım. ‘Merhaba bir fotoğraf çekip röportaj yapalım’ diyorum. Adam sandalyesinden kalkacak ben istediğim kadar soru soracağım. Beklentim bu. Adamdan cevap: ‘Yok kardeşim, ne resim çektiririm ne röportaj veririm.’ Ve ağzımdan çıkan çok kısa bir söz oldu: ‘Neden?’ Adamdan, ‘Ben ilerde Fenerbahçe’ye başkan olacağım. Yüzümü eskitemem’ yanıtı geldi. Şaka gibi. Adam ‘Fenerbahçe’ye başkan olacağım’ diyor! Yüzüne söyleyemiyorum ama aklımdan ilk geçen şu; ‘Bu adam kafayı yemiş Ömer.’ Bu kafayı yemiş dediğim adam 2 yıl sonra Fenerbahçe Kulübü’ne başkan oluyor ve 18 yıl geçiyor…”

Spor AŞ’nin hamleleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kent gençlerine sporu sevdirmek amacıyla kurduğu Spor AŞ.’de genel müdür İsmail Özbayraktar yeniliklere imza atıyor. Spor Aş bünyesindeki 259 personel organizasyon, sosyal sorumluluk, yeni spor branşı, Pazarlama ve tanıtım,Spor ve teknoloji, sistemle geliştirme üzerine 6 kategoride toplam 457 proje üretti.Finale kalan 18 tanesinden Önder Candar,Safiye Bektaş Erener, Emre Toprak Özaydın, Hayriye Filiz,Seda Güner,Engin Karataş-Murat Yoldaş ve Safiye Bektaş ödüle layık görüldüler. Aslında bu tür konularda iyi bir know-how geliştiren Spor AŞ başka belediyelere bunları satarak gelir bile elde edebilir diyoruz ve alkışlarımızı İsmail Özbayraktar’a gönderiyoruz.

AYBARS HÜNALP- GÜNEŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here