Türkiye’nin Hollanda ile oynayacağı maçın aday kadrosuna çağrılan Ömer Toprak’tan şok bir adım geldi. Alman Kicker gazetesinin haberine göre, Ömer Toprak, milli takım kariyerini sonlanması pahasına Hollanda maçı için gelmeyecek.

Ömer Toprak, Fatih Terim’in Hollanda maçı kadrosuna almasına rağmen,  milli takıma gelmeyecek. Milli takım kampında yaşanan silah olayının ardından, A Milli Futbol Takımı’na gelmeyen; ancak daha sonra Fatih Terim’in, Bayer Leverkusen-Atletico Madrid maçı sırasında Almanya’da görüştüğü Ömer Toprak konusunda şok bir gelişme yaşandı. Terim’in Hollanda maçı için kadroya çağırdığı Ömer Toprak’ın, milli takım kariyerinin sonlanması pahasına çağrıya olumsuz yanıt verdiği bildirildi.

Alman Kicker gazetesinde yer alan habere göre, “Fatih Terim’in, ziyareti sırasında Hakan Çalhanoğlu ve Terim görüşüp uzlaştı. Ziyaret sırasında Ömer Toprak ile çok kısa bir diyalog dışında hiçbir şey konuşulmadı.  Ömer Toprak’ın görüşlerini ifade etmesi için ortam oluşmazken, başarılı defans oyuncusu, Türk Futbol Federasyonuna bir daha çağrılmak istemediğini iletti. Toprak, sorun tamamen çözümlenmediği ve ciddi bir açıklama yapılmadığı sürece bir daha milli takıma gelmeyeceğini iletti. Yine de Terim tarafından kadroya çağrılınca da kariyerine nokta koyma pahasına gitmeme karara aldı” denildi.

Ömer Toprak da NTV Spor’a yaptığı açıklamada, Hollanda maçı için Milli Takım’a gelmeyeceğini açıkladı.

Gazetenin yorumunda da Ömer Toprak’ın çağrıya olumsuz yanıt vermesi “Gayet manhtıklı adım” oyarak nitelendirilirken, “Normal bir insan kendisini ölümle tehdit eden kişiyle aynı takımda oynamak istemez. Gerçek olan şu; Ömer Toprak Türk Milli Takımı’ndan kendini çekmiştir, şartlar değişirse bu konudaki fikirleri ve düşünceleri değişebilir” ifadeleri kullanıldı.

Ömer Toprak da Bayer Leverkusen, Atletico Madrid maçının ardından milli takım konusuandaki sorulara yanıt vermemiş ve “Bu konuda konuşmak istemiyorum” demişti. (ntvspor)

Platini, Milli Takım’a gelmeyece ceza var demişti!

Gökhan Töre ile yaşanan silah olayından sonra halen bir özür bekleyen Ömer Toprak, Töre’nin olduğu milli takıma gelmek istemiyor. 

Benzer bir durum Fransa’nın yıldız oyuncusu Franck Ribery’de de yaşanmıştı. UEFA Başkanı Michel Platini, 2014’teki Dünya Kupası’nın ardından milli takımı bıraktığını açıklayan Ribery’nin, eğer Deschamps tarafından çağrılırsa, milli takıma gitmek zorunda olduğunu söylemiş ve aksi bir durumda kulüp takımında 3 maç ceza alacağını belirtmişti. Oyuncuların milli takımı bırakma ya da kampa gitmeme gibi bir lüksleri olmadığını vurgulayan Platini, son kararın teknik direktörlerde olduğunu vurgulamıştı.

Eğer Ömer Toprak, Fatih Terim tarafından açıklanan aday kadroya katılmazsa Leverkusen’de 3 maçlık bir ceza alabilir. 

TFF talimatları ne diyor?
“(1)Yayın yolu ile veya yazılı tebligata rağmen haklı bir sebebi olmaksızın resmi veya özel milli müsabakalara veya hazırlık çalışmalarına katılmayan veya geç katılan veya çalışma ve müsabaka yerini terk eden futbolcular iki aydan bir yıla kadar müsabakalardan men cezası ile cezalandırılır. 

(2) İhlalin niteliğine göre futbolcunun bağlı bulunduğu kulübe de 65.000.-TL ila 130.000.- TL arasında para cezası verilir.”

Önceki İçerik“Sneijder kız gibi oynuyor…” Serhat Ulueren’den şaşırtan benzetme…
Sonraki İçerikAli Şen’den ilginç analiz: Beşiktaş köy takımına elendi. Bunun ezikliğini yaşıyorlar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz