Geçen 14 Şubat’ta Salihli’den İzmir yönüne giden Nurullah Akbaş’ın kullandığı 35 PK 429 plakalı yolcu otobüsü, Ankara-İzmir karayolu, Caferbey mevkisinde karşıdan gelen Hakan Tankaya yönetimindeki 45 LE 510 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada hurdaya dönen otomobilin sürücüsü, 2 çocuk babası Tankaya ağır yaralandı.

Uzun yıllardır Antalya’nın Manavgat ilçesinde gazetecilik yaptığı öğrenilen Tankaya, ambulansla Turgutlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı. Durumu ağır olan Tankaya’nın bugün sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Doktorların görüştüğü ailesi Tankaya’nın organlarını bağışladı. Savcının gerekli incelemesinin ardından Tankaya’nın organlarının uygun hastalara nakledilmek üzere alınacağı bildirildi.

Tankaya, Anadolu Basını Özendirme Yarışması ‘Yerel Haber’ dalında 2013 yılında ‘Yüz nakli için umutlu bekleyiş’ haberiyle birincilik ödülüne layık görülmüştü. Organ bağışı konusunda farkındalık için mücadelesi ile tanınan Tankaya’nın ailesine de daha önce kedisine bir şey olması halinde organlarının bağışlanmasını vasiyet ettiği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here