Fanatik’in Beşiktaş muhabiri Orhan Yıldırım, Futbolmedya’nın Youtube kanalına konuk oldu. Beşiktaş’ta peşpeşe gelen korona virüs haberlerini yorumlayan Yıldırım, Beşiktaş’ın tarihi bir kararın arefesinde olduğunu söyledi:

”Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile test sonuçları açıklanmadan bir gün önce konuştum. Korona virüsünden çekiniyordu ve futbola 12 Haziran’da başlanılması kararına muhalefet ediyordu. Çebi, futbola ekim ayından önce dönüşün olamayacağını belirtiyordu. Ekim’de kalan maçlar oynanır, bir haftalık aranın ardından yeni sezona başlanır diye düşünüyordu.

”Korona virüsü vakaları peşpeşe gelmeye başladı. Beşiktaş’ta yöneticiler, futbolcular. Burak Yılmaz, Caner, Atiba isimleri var. Atiba astım hastası, onun için risk yüksek olabilir.

”Beşiktaş Kulübü bu şartlar altında lige devam etmek istemiyor. Eğer TFF, 12 Haziran tarihinde ısrar ederse Beşiktaş ligden çekilebilir. Sergen Yalçın başkanla konuştu ve ‘Ben futbolcuma rakibi yakın takibe nasıl al derim’ dedi. Bu şartlar altında futbol oynamak zor.”

Orhan Yıldırım, Beşiktaş’taki gidecek futbolcuları ve transferi gündemde olan isimleri de yayında açıkladı:👇

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here