Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Almanya kampında düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Hollandalı yıldız van Persie hakkında gelen soruyu yanıtlayan Fikret Orman “Robin van Persie uzun süredir bizim ilgimizde olan bir oyuncudur, kimsenin aklında yokken bizim gündemimizde olan bir oyuncu idi. Biz görüşmelerimizi gerçekleştirdik fakat Beşiktaş hava atmak için transfer yapacak bir kulüp değil. Bir bütçemiz var yaptığımız yatırımın geri dönüşüne bakmak zorundayız. Fenerbahçe bizden sonra van Persie transferine giriş yaptı, biz onlardan sonra girmedik. Oyuncunun yaşı 32 biz kendi teklifimizi yaptık artık tercih oyuncudadır. Biz 4 hafta önce ilk teklifimizi yaptığımızda hangi noktadaysak şu anda da o noktadayız. ” ifadelerini kullandı.
Robin van Persie dışında da forvet oyuncularıyla görüştüklerini belirten Orman “Beşiktaş büyük bir kulüp van Persie dışında aynı mevkideki başka oyuncular ile de görüşüyoruz, takımımıza katkı sağlayacak bir ismin peşindeyiz” dedi.

“Quaresma fedakarlık yaparsa gelir”
Quaresma hakkında da açıklamalar yapan Fikret Orman şu ifadeleri kullandı:
“Quaresma ben görevdeyken takımdaydı, kendisi kötü bir oyuncu olsa biz 2 yıl daha sözleşme önermezdik o zaman. Kendisine sözleşmesini 3 milyon 750 bin euro’dan 2 milyon 500 bin euro’ya indirmeye teklif ettik, oyuncu bunu kabul etmeyince yollarımızı ayırmaya karar verdik. Quaresma’nın gelişi hatalıydı. Kendisi, Beşiktaş markasından büyük gösterilmişti. Hiçbir oyuncu Beşiktaş’tan büyük olamaz. Günümüze geldiğimiz zaman Quaresma’nın Beşiktaş’a gelmek için isteği var, taraftarımızın da bu yönde bir beklentisi mevcut, buna kayıtsız kalmak istemiyoruz. Kendisi Vodafone Arena’ya çıkmayı çok istiyor bu konuda fedakarlıklar yaparsa transferi gerçekleştirebiliriz”

“3 bölgeye transfer yapacağız”
3 bölgeye transfer yapacaklarını açıklayan Fikret Orman “Stoper, santrafor ve sol tarafa bir açık almak istiyoruz. Birinci önceliğimiz stoper ve santrafor şu anda. Veli’nin durumu netleştikten sonra belki bir atak daha yapabiliriz ama şu anda gündemimizde yok. Stoperle alakalı Brezilya menşeili isimlere öncelik veriyoruz”” ifadelerini kullanırken oyuncu satmayı düşünmediklerini de belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here