Milliyet gazetesi yazarı Osman Şenher, Galatasaray’daki bir grubu, hastalıkla mücadele eden Başkan Mustafa Cengiz’e yaklaşımı nedeniyle eleştirdi:

Cengiz’e büyük vefasızlık

Sevdikleriniz rahatsızlanınca ister, istemez üzüntü duyuyorsunuz. Dün Abdurrahim Albayrak’ı aradım, o anda Başkan Mustafa Cengiz’in yanındaymış. Başkanın sağlığını sorunca, hızla iyileştiğini, çok iyiye gittiğini söyledi. Gerçekten bu haberle benim de içim rahatladı, mutlu oldum.
Kendi kendime soruyorum… Başkan, seçildiği günden beri olağanüstü mücadele veriyor. Galatasaray’ın malına mal kattı, kupalar kazandırdı. Birçok sorunun hepsini çözdü. Falcao gibi bütün kamuoyunun ‘Türkiye’ye gelmez’ dediği yıldız bir golcüyü transfer etti. Maddi zorlukların hepsini geride bıraktı. Canla, başla çalıştı. Böyle zor bir günde Galatasaray’ın önemli dediğimiz insanlarının Mustafa Cengiz’in yanında olması gerekmez miydi!
Evet, başta taraftar olmak üzere, kongre üyelerinin çoğu başkan için dua ediyorlar, iyi olmasını istiyorlar. Ama o hep bahsettiğim 200 kişi var ya, onlardan herhangi bir şey yok! Bu insanlar kulübün ismini kullanarak gittikleri her yerde hava atıyorlar. Ama artık o kadar iyi anladım ki, gerçekler ortaya çıktı. Ben bu insanların kesinlikle Galatasaray’ın başarılı olmasını istediklerine inanmıyorum.
Böyle bir günde camianın lideri, kongre üyelerinin çoğunluğu ile seçilmiş bir başkan hastalıkla mücadele ediyor. Ona en büyük moral de sevmeseler bile gösterecekleri ilgidir. Ama maalesef boşuna konuşuyorum. Bir daha da bu konuda hiçbir şey yazmayacağım. Çünkü bu insanlar ‘Galatasaray küçük olsun, ama bizim olsun’ diyen gruptan.
Ama hiçbir zaman istediklerini elde edemeyecekler. Son seçimde gördük. Eze eze, büyük bir çoğunlukla Mustafa Cengiz’i başkan olarak kabul ettiler. Bu aklı başında kongre üyeleri, söz konusu grubun kesinlikle göreve gelmesine izin vermezler.
Yazık… ‘Büyük Galatasaray camiası’ diyoruz. En azından böyle bir günde birlik, beraberlik içinde olduklarını göstermeliydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here