Galatasaray, İstiklal’de 11 katlı mağaza açtı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe derbisinin dostluk içinde geçmesini ümit ettiğini söyledi. Türk futbolunu yıpratıcı faaliyetlerden arındırmak gerektiğini belirten Özbek, derbiye gitmek istediğini ancak oluşmasını beklediği bir iki husus olduğunu kaydetti. Özbek, Saracoğlu’nda uzun zamandır kazanamamalarını ise “Galatasaray o zaman zarfında, en çok şampiyon olan takım. Burada esas şampiyonluk” sözleriyle yorumladı.

Galatasaray Spor Kulübü’nün Beyoğlu GS STORE mağazasının açılışının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dursun Özbek, “11 katlı bir mağaza, sadece forma satışı yok, tüm hizmetlerin hepsi burada mevcut. Galatasaraylılar’a maç öncesi de hizmet verecek. Taraftarlarımızın büyük bir kısmı burada toplanıyor, metro da çalışıyor artık, Arena’ya kolayca ulaşabiliyorlar buradan. İstiklal Caddesi’nde böyle bir mağazanın olması gerekiyordu. 2 milyon kişinin gelip geçtiği yerde bizim olmamız gerekiyordu. Beyoğlu çok eskiye dayanan bir mekan. Burada olmak büyük bir gurur. Taraftarları bekliyorum. Mağazalardan formaları alıp maçlara gelsinler. Stadı dolduramıyoruz. Biraz daha fazla destek bekliyorum” şeklinde konuştu.

DERBİYE GİDECEK Mİ?
Pazar günü Fenerbahçe ile deplasmanda oynanacak derbi hakkında görüşleri sorulan Özbek, “Bizden sonra dün de Fenerbahçe rakibini yendi. Türk futbolu için dün gece de bir iftihar gecesi oldu. Pazar çok önemli bir derbi var, dostluk içinde geçeceğini ümit ediyorum. Türk futbolunu geriye götürücü faaliyetlerden arınmamız lazım. Pazar dostluk içinde oynanacak bir derbi olacak. Büyük bir ihtimalle gitmek istiyorum derbiye, şartların oluşmasını bekliyorum. Pazar akşamı görüşürüz” yanıtını verdi.

“GALATASARAY BİR BÜTÜNDÜR”
Eski başkanların mağaza açılışında bir araya geldiğinin hatırlatılması üzerine Galatasaray Başkanı, “Galatasaray’ın mağazası, tüm Galatasaraylılar’ın mağazasıdır. Başkanlar kulübün bu seviyeye gelmesi için hizmet etmiş. Hayatta olan tüm başkanları davet ettim, birçoğu geldi, birlik beraberlik mesajıdır bu. Galatasaray bir bütündür. Bugüne kadar gelmemizde onların emekleri çok yüksektir. Tekrar geçmiş 35 başkanıma çok teşekkür ediyorum, vefat etmiş olanlara rahmet diliyorum. Gelenlere de çok teşekkür ediyorum, gelmeyenlerin mazereti vardır. Galatasaray’ın etiğinde birlik vardır, bunu da resmetmiş olduk” dedi.

“BURADA ESAS ŞAMPİYONLUK”
Saracoğlu’ndaki derbiye gitmek için davet beklemediğini belirten Özbek, “Bir iki husus var, onun oluşmasını bekliyorum” derken, Galatasaray’ın Kadıköy’de uzun zamandır kazanamasının hatırlatılması üzerine ise, “Galatasaray o zaman zarfında, en çok şampiyon olan takım. Burada esas şampiyonluk. Bu manada da bakıldığı zaman herkesten daha fazla şampiyon olmuştur” şeklinde yorum yaptı.

“TARAFTARIMIZ MERAK ETMESİN”
Sezona başlandığı zaman takımların performansının belli bir süre içinde zirveye çıktığını söyleyen Özbek, “Başlangıçta performansımızı tam oluşturamamıştık, ama emindik, sabır istedik. Tam istediğimiz seviyede değiliz, daha da yukarı çıkmalıyız, bunun için çalışma içindeyiz. Galatasaray taraftarları, savaşan, yılmayan, performansı yüksek bir Galatasaray izleyecek. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Taraftarımız merak etmesin, performansı daha da yüksek olan şampiyon Galatasaray’ı en kısa sürede izleteceğiz” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GS STORE’U!
“Doğduğumuz yerdeyiz” sloganıyla 11 katlı tarihi bir binada hizmete giren Türkiye’nin en büyük GS Store’unun açılışına, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sarı-kırmızılı kulübün eski başkanlardan Ünal Aysal, Duygun Yarsuvat, Faruk Süren, Mehmet Cansun, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sarı-kırmızılı renkteki açılış kurdelesini Dursun Özbek, Ahmet Misbah Demircan, Ünal Aysal, Duygun Yarsuvat, Mehmet Cansun ve İrfan Aktar kesti.

Mağazanın bulunduğu İstiklal Caddesi’ne Galatasaray bayrakları asılırken, nostaljik tramvayın arkasındaki vagonda yer alan bando sarı-kırmızılı kulübün marşlarını çaldı.

Gün boyu sürecek açılış etkinlikleri kapsamında saat 19.05’te ses ve ışık gösterisi gerçekleştirilecek. Kutlamalar, GS Radyo DJ’lerinin performansları ile geç saatlere kadar sürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here