Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Can Ada Anadolu Lisesi’nde geçen hafta ilginç bir olay yaşandı. Kanada Okulları diye bilinen MEB‘e bağlı Can Ada Okulları’nın Bağdat Caddesi’ndeki lisesinde okul yönetimi velilerden öğrencilerin spor yapması için para talep etti.

Geçen sene lise eğitimine Moda’daki binada başlayan okul, kirayı ödeyemediği için mülk sahibi tarafından çıkarılınca bu sezonun başında apar topar Caddebostan’daki, eski bir banka binasından dönüştürülen iki katlı yeni binaya geçmişti. Ancak bu binada spor salonu yoktu. Öğrenciler, Fenerbahçe Lisesi’nin karşısındaki belediyeye ait açık alanda spora götürülüyordu.

Mevsim şartları nedeniyle okul yönetimi, okul binasının yanındaki MacFit ile görüştü ve öğrencileri bu spor salonuna yönlendirdi ancak okul idaresinin velilerden aylık 125 TL para istemesi velileri kızdırdı.

iseworld‘ün de sahibi olan Gökyar Karşit‘e ait olan Kanada Okulları, velilerin tepkisini çeken yönetim zaafiyetleri yaşamıştı. Ancak okulun çocuklara parayla spor yaptırmak istemesi tepkilere neden oldu.

Bazı velilerin durumu MEB’e şikayet ettiği öğrenildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here