Ufuk Çizgisindeki Adam: Özkan Sümer kitabı, İBB’nin desteğiyle çıktı. Cengiz Özkarabekir’in koordinatörlüğünde yayımlanan kitapta Ahmet Çakır, Erdal Hoş, İhsan Öksüz, Sevecen Tunç ve Sunay Akın’ın bölümlerinin yanı sıra birçok spor adamının görüşleri de yer alıyor.

Kitabın sunum yazısı şöyle:

Bu kitabın kahramanı Türk sporunun yetiştirdiği en önemli ilim ve fikir insanlarından biri; “futbol” ve “altyapı” denildiğinde akla gelen ilk ismiydi. Müstesna karakteri, mizah anlayışı, aykırı duruşu ve keskin zekâsıyla hafızalarda unutulmayacak izler bıraktı. Kitabımızın kahramanı Özkan Sümer, 80 yıllık ömrünü futbola adayan bir ustaydı.

O, şu dünyada çok az insana nasip olacak bir başarı öyküsünü yaşamına sığdırdı. Adanmışlığı, ileri görüşlülüğü ve yenilikçiliğiyle çağının ötesinde bir dehaydı.

Ufuk Çizgisindeki Adam, yalnızca Özkan Sümer’in yaşam öyküsüne ışık tutmakla kalmıyor; hayatının tanığı olan dostlarının gözünden de bir Özkan Sümer portresi çiziyor. Dahası futbol albümünün en unutulmaz fotoğraflarını da sayfalarına taşıyor. Özkan Sümer’in ülke futboluna bıraktığı mirası daha iyi anlamak ve gelecek nesillere aktarmak için bir başucu eseri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here