Spor Toto Süper Lig’de Spor Toto 1. Ligi bir çok takım çalıştıran Ümit Turmuş, Afrika’ya açılmış ve Gana’nıb Pacific Heroes FC takımı ile anlaşmıştı. Görevinden ayrılan Turmuş, Gana günlerini sosyal medyadan paylaştı:

Sevgili dostlar. Gana’da Pacific Heroes Fc ile çalışmamı bugün itibarıyla noktaladım. Yaşadığım 5 haftalık sureçte imkanların azlığı veya çalışma zorlukları beni yıldırmadı. Türkiye liglerinde oynayabilecek 6-7 yetenek içinde dayanmaya çalıştım.
Başkanla ilk 3 gün hariç bir araya gelemedik. Türkiyeden getirdigim top vs. malzemenin yanında maaşımda ödenmedi. Geçen çarşamba planners maçında başkan gelecekti gelmedi. Maç’a oyuncularımın aç çıktığını öğrenmem, 38 derecede su dahi getirilmemesi hakem ve su paralarınıda benim odemem kopuşumun en onemli kırılma anı. Ayrıca beni antrenmanlara götüren taksicinin de parasını almaması nedeniyle gelmemeside ulaşımda önemli sorun yaşatıyor.
Uzun suredir uyarılarımı ciddiye almayan baskan gidecegimi ögrenince herşeyi duzeltecegini soylemeye başladı. Kesinlikle artik calışamayacağımı ilettim. Bugün Agogo’dan Accra’ya gidip sözleşmemizi fes edecegim.
Burada ihale yolsuzlugu nedeniyle Federasyonun gorevden alınmasi ve lig’in iptal olmasindan beri bir duzen kurulmuş değil. Gorevde olan Normalleştirme Komitesi (NC) liglerin Avrupa gibi Agustos- Mayıs arası oynanmasına karar vermis. Bu boşluktada kulüplerin lige hazirlanmasi için turnuva düzenlenecekti. Mali sıkıntı nedeniylede önce iptal sonra surekli ertelemeler oluyor. Bir turlü turnuva baslatılamıyor. Kısa surede de bu kaos bitecek gibi gozükmüyor.
Gana benim gordüğüm kadarıyla afrikada en yetenekli oyuncuların olduğu bir bölge. Burada olmak bir eğitimci antrenör icin dogru karar ve kulüpler içinde dogru yatirım yeri. Belki başka bir kulüple buralarda çalışmaya devam ederim. Onuda zaman gösterecek.
Her son bir baslangıçmış. Belkide daha potansiyelli isler için böyle olması daha iyi. Zaman herseyi gösterecek.
Kamaoyuna saygılarımla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here