Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’de Kasımpaşa’yı Rodrigues (2), Eren ve Serdar Aziz’in golleri ile 4-1 yendi ve liderlik koltuğuna oturdu. Bülent Tuncay maçı Karar için kaleme aldı:
Paşalık da bir yere kadar

Üç sezon önce Kasımpaşa yönetimi takıma yatırım yapmayı durdurdu. Oysa takım Avrupa Kupaları’na katılma hakkı alma yolunda olan, iddialı bir kadroydu. Küçülme kararı ile serbest düşüşe bırakıldı Kasımpaşa. Ama yıllardır düşmüyor. Doğru teknik adamlar ve futbolcu transferleri ile inadına düşmüyorlar. Hatta çıkıyorlar.

Kemal Özdeş’in öğrencileri Türk Telekom’a lider olarak geldiler ve ilk yarıdaki performansları ile ilk 4 haftadaki sonuçların tesadüf olmadığını gösterdiler.
Aklı salı günü oynanacak Şampiyonlar Ligi’nde olduğu anlaşılan Fatih Terim, savunmanın göbeğine genç Ozan Kabak’ı koyarken Linnes, Ndiaye tercihleri ile sürpriz yaptı. Daha önce bir arada fazla oynamayan bu 11, karşısında çetin bir rakip bulunca zorlandı. İlk 45 dakika boyunca oyunu kontrol etti Galatasaray ama Sinan’ın saman alevi çıkışları, Rodrigues’in boş alan bulamaması nedeniyle Kasımpaşa savunmasında gedik açamadı.
Bir puan futbolu oynayan Kasımpaşa ikinci yarıda daha çok çıkarak golü düşünmeye başladı. Serdar Aziz’in ters şutunda buluyordu da. Ancak 55’te gelen Eren Derdiyok golü Kasımpaşa duvarını yıktı. Rodrigues’in savunma arkasına sarkarak attığı gol ve uzaktan attığı nefis şut da Kasımpaşa’nın son umutlarını tüketti.
Sahadaki takımın tempoyu yükselterek farka gitmesi Fatih Terim’i de etkiledi. Normalde 60. dakika civarında oyuna değişiklikle müdahale eden Terim bu kez 80. dakikaya kadar bekledi.
Galatasaray bu sezon da Türk Telekom’da maç kaybetmeyeceğini, hatta 4-6 gollü farklarla kazanacağını gösterdi ama asıl 3 puan değil, 2 futbolcu kazandı. Biri Ndiaye’nin bıraktığı yerden başlaması, diğeri de nefis oynayan genç Ozan Kabak’tı. Ozan Tabak’ın neden olduğu penaltı biraz da tecrübesizliğinin ürünüydü ama sahadaki duruşu ile 40 yıllık Galatasaraylı gibiydi. Terim cesur bir hamle ile Ozan’ı kazanıp stoperde bir alternatif yarattı.
Uzatmanın son dakikasında Onyekuru’nun golünün önce verilmesi, anonslarının yapılması, sonra da VAR kararı ile iptal edilmesi gecenin ilginç anlarından biriydi.
Son bir söz de Muslera’ya. Dün sahanın en iyilerindendi. Eğer kurtarışları olmasa skor çok şaşırtıcı olabilirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here