Aybars Hünalp, Yeşilay Bisiklet Yarışı’nı kaleme aldı:

PEDALLAR YEŞİLAY İÇİN DÖNDÜ

Yeşilay bugün çok olumlu bir işe imza attı. Ülkemizin 81 ayrı ilinde eş zamanlı olarak düzenlenen bisiklet turlarına yaklaşık onbin kişi katıldı.

Bağımlılıktan kurtulmak için spor gerçekten de önemli bir olay. Umarız bu tür etkinliklerle bağımlılar tütün ve alkol gibi alışkanlıklarından bir an önce kurtulur.

Radyo D İstanbul’dan yaptığı yayında Fatih Uslu ve İnci Bakraç ile oluşan heyecanı yansıtırken Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu da canlı yayına renk kattı.

Yeşilay Genel Merkezi Sepetçiler Kasrı’ndaki buluşmaya aralarında aileler ve çocukların da bulunduğu çok sayıda bisikletlinin yanı sıra İstanbul Valisi Davut Gül, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Yeşilay Genel Sekreteri Osman Baturhan Dursun, Yeşilay Genel Müdürü Nurullah Atalan ve Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil de katıldı.
Tur öncesi konuşan İstanbul Valisi Davut Gül, sporun bağımlılıkla mücadelede en etkili enstrüman olduğunu söyledi. Yeşilay’ın amacına uygun bir etkinlik düzenlediğini vurgulayan Vali Gül, “Şehir, mekân ve hava güzel. Bir an önce bisiklet sürmek istiyorsunuz. Bu organizasyonu yapan Yeşilay’a, Bisiklet Federasyonuna, destek olan tüm sponsorlara ve bu tura katılan her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bağımlılıkla mücadele en kıymetli enstrüman spor. Sporun en zevkli dallarında biri de bisiklet. Yeşilay’ın amacına uygun bir etkinlik olmuş. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Önceki İçerikErce Kardeşler’den şok eden itiraf: Beş aydır kaşar ekmek yiyoruz, sahipsiziz
Sonraki İçerikDepremzede Hatayspor’a haciz gönderdiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz