Pereira: Bu takımı ben kurmadım ki

Pereira, Terraneo’ya içini döktü… Fenerbahçe’nin hocası, kötü sonuçların nedenini soran sportif direktöre “Bana tüm transferleri yapılmış yeni bir takım verildi. Tanımadığım oyuncularla başarılı olmaya çalışıyorum. Fakat endişe etmeye gerek yok, Fenerbahçe şampiyon olacak” dedi

F.Bahçe’de geçtiğimiz günlerde başkan Aziz Yıldırım’ın talimatı üzerine gerçekleşen Terraneo-Pereira görüşmesinin perde arkası ortaya çıktı. Buna göre, teknik direktör Pereira, sportif direktör Terraneo’ya takımın durumuyla ilgili istatistik ve rakamlarla dolu bir rapor verirken, yapılan transferler konusunda ise şaşırtıcı sözler kullandı.

BİRAZ ZAMANA İHTİYAÇ VAR
Pereira “Evet, şu an istediğimiz seviyede değiliz ama unutmayın ki bu takımı ben kurmadım. Bana tüm transferleri yapılmış, yepyeni bir kadro verildi. Tanımadığım oyuncularla başarılı olmaya çalışıyorum. Fakat endişeye gerek yok. Ben bu takıma güveniyorum. Sadece biraz zamana ihtiyaç var. F.Bahçe şampiyon olacak” diye konuştu.

VAN PERSİE BANA AVRUPA’DA LAZIM
Pereira’nın Terraneo ile yaptığı görüşmede, yıldız transferleriyle ilgili ilginç ifadeler kullandığı da öğrenildi. Portekizli hocanın, “Futbolda her şeyi kazanmış, her başarıyı tatmış oyuncuları ‘Türkiye ligi şampiyonluğu’ tatmin etmez. Ben bunun farkındayım. O yüzden Avrupa’da da çok başarılı olmalıyız. Örneğin Robin van Persie, Avrupa maçlarında bana daha çok lazım” dediği kaydedildi. (fotomaç)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here