2019/2020 PONY LİGİ ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

2019/2020 PONY Ligi Çilek Mobilya Ana sponsorluğunda, 06 ile 40 yaş aralığındaki, 65 binicinin, 110 start katılımı ile Çekmeköy / İstanbul Binicilik Kulübünde gerçekleşti.

14 Eylül 2019 tarihinde tanıtım organizasyonuyla başlayan ve ardından 12 Ekimde yapılan ilk müsabaka ile start alan PONY Ligine, İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Kocaeli illerinden 7 kulüp katılım gösterdi. 

Final öncesi yapılan parkur izi etkinliģinde  İstanbulBinicilik Kulübü’nün çubuk atlarını kullanan çocuklar, manej içinde keyifli anlar yaşadılar. Final sonundaki PONY Ligi logolu sürpriz pastası ise minik binicilerin pandemi stresini atmalarına yardımcı oldu.

Çilek Mobilya Ana sponsorluğunda gerçekleştirilen PONY Ligi finalinden önce, pandemi yasaklarınedeniyle yapılamayan 7. Ve 8. Ayaklar sonuçlandırıldı. 

09 Cuma ve 10 Ekim Cumartesi günü tamamlanan 8 Ayak sonunda, binicilerin en iyi 3 derecesi dikkate alınarak oluşturulan puanlar, finale kalan binicileri belirledi. 

Bu arada PONY Ligi müsabakalarının en küçük ve özel sporcusu Nil Tosun at üzerinde parkuru hatasız tamamlayarak izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.  

Büyük bir mücadele sahne olan Pazar günkü finallerde dereceye giren biniciler ödüllerini IBK Başkanı Mustafa Siyok, Bşk. Yrd. Cahit Yavuz, Çankaya Binicilik Bşk. Sertaç Sevinç’in elinden aldı.

PONY LIGI Şampiyon ve dereceye girenler:

TÜRKİYE PONY LİGİ PUAN DURUMU

EQUİFUN BAŞLANGIÇ SEVİYESİ-PES 2/PES 3/PES 4

03/06 YAŞ  

​Adı Soyadı​​​Kulübü​​​     Puan

1-ARYA KAYMAZÇanlaya Binicilik Kulübü40
2-FATİH TURGUTİstanbul Binicilik Kulübü31
3-KARYA KAYMAZİst. Anadolu Atlı Spor Kulübü30
4-İPEK SALMANÇankaya Binicilik Kulübü26

07/10 YAŞ

Adı Soyadı​​​Kulübü​​​     Puan

1-ELİF ZEHRA ÖZKANİst. Anadolu Atlı Spor Kulübü38
2-MİNA BAŞTÜRKTABİAT Binicilik Merkezi37
3-SÜMEYYE AKDALİstanbul Binicilik Kulübü25
4-DEFNE KARATAŞÇankaya Binicilik Kulübü21
5-SARP KARATAŞÇankaya Binicilik Kulübü20

11/14 YAŞ

Adı Soyadı​​​Kulübü​​​     Puan

1-MOHAMMED AYAZ  MOHIUDDİNÇankaya Binicilik Kulübü40
2-HATİCE BÜŞRA İPŞİRLİİstanbul Binicilik Kulübü33
3-ALP KAAN ERKANİstanbul Binicilik Kulübü28
4-NİL KOÇYİĞİTİstanbul Binicilik Kulübü25
5-OKYANUS ECE KARAKUŞİstanbul Binicilik Kulübü23

EQUİFUN EĞİTİM SEVİYESİ-PES 5/PES 6

​Adı Soyadı​​​Kulübü​​​     Puan

1-TAMER DİŞİKİTLİÇanlaya Binicilik Kulübü40
2-HİLAL SEVİNÇÇanlaya Binicilik Kulübü38
3-ELİS FUNDAÇanlaya Binicilik Kulübü32
4-SALİHA YAMANİstanbul Binicilik Kulübü30

P II KATEGORİSİ

Adı Soyadı​​​Kulübü​​​     Puan

1-DEFNE NUR AYDEMİRFERDİ34
2-SALİH BERK SELİMTABİAT Binicilik Merkezi33
3-MAVİ DERİN PEKİNERTABİAT Binicilik Merkezi31
4-BADE BAŞTÜRKTABİAT Binicilik Merkezi29
5-BEYDA GİZEM YAVAŞTABİAT Binicilik Merkezi27

P III KATEGORİSİ

Adı Soyadı​​​Kulübü​​​     Puan

1-NİSA EZİNE KAYAFERDİ40

​       

TÜRKİYE PONY LİGİ ENGEL ATLAMA PUAN DURUMU

P II KATEGORİSİ 

​Adı Soyadı​​​Kulübü​​​     Puan

1-ELA SÖNMEZTABİAT Binicilik Merkezi40
2-BÜŞRA KIZILCAKocaeli Atlı Spor Kulübü34
3-BADE BAŞTÜRKTABİAT Binicilik Merkezi33
4-MAVİ DERİN PEKİNERTABİAT Binicilik Merkezi30
5-SALİH BERK SELİM TABİAT Binicilik Merkezi18

P III KATEGORİSİ

Adı Soyadı​​​Kulübü​​​     Puan

1-YAVUZ SELİM DEMİRKocaeli Atlı Spor Kulübü38
2-NİSA EZİNE KAYAFERDİ20

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here