Futbolmedya.com yazarı Aybars Hünalp, geçen haftasonu ilk kez denenen yabancı VAR hakemi uygulamasını yazdı:

PORTEKİZLİLER İLK ÖNCE DİGİTÜRK’E GELMİŞTİ Digitürk’ün o zamanki adıyla Lig TV, şimdiki adıyla beIn Sports isimli yayıncı kuruluşunda uzun yıllar haber müdürlüğü yaptım. Bu hafta VAR hakemi olarak adlarından bahsettiren Portekizliler yıllar önce Digitürk’e gelmişti.Nasıl mı? Anlatayım. Muhtemelen 2016 yılıydı. Digitürk’ü yeni satın alan Katarlılar bizim dekoru beğenmediklerinden yurtdışından getirdikleri yönetmene yeni stüdyo yapma işini verdiler. Televizyon işinden gelenler bilirler, bizim sektörde dekorcu adını verdiğimiz gizli kahramanlar vardır. Bu insanlar çizilen stüdyo örneğini uygularlar. İşte o zaman Ayazağa’daki binaya dekoru uygulamak için 40’a yakın Portekizli dekorcu gelmişti.

Nereden nereye geldik, şimdi TFF’nin hakemlerini ve VAR görevlilerini beğenmeyen kulüp yöneticilerinin baskısı ile Portekiz’den VAR hakemi geldi. Bakalım daha neler göreceğiz?
BİSİKLETDE HEYECAN BAŞLIYOR

59.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu haftasonu Antalya’da başlayacak. Spor-Toto, Mossa, THY, TRT, Lig Radyo, Radyo D, Shimano gibi önemli firmaların sponsorluğundaki turda hergün yaklaşık 2000 kişi bir kentten ötekine taşınıyor. Ülkemizin tanıtımı için büyük fayda sağlayacak turda emeği geçecek olanları şimdiden kutluyor ve sporculara başarılar diliyoruz.

Önceki İçerik“Olmadı Fatih Tekke, bu sana yakışmadı!” Fehmi Özgüler yazdı…
Sonraki İçerikTürkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısı gerçekleştirildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz