Fenerbahçe, İsmail Kartal döneminin sona ermesinin ardından çok titiz bir çalışma yürütüyor. Başkan Aziz Yıldırım, teknik adam seçme konusundaki yetkiyi kulübün yeni sportif direktörü Giuliano Terraneo’ya vermiş durumda.

Sarı-Lacivertli kulüpteki ilk günlerini geçiren Terraneo, görüşmeleri ile ilgili ser verip sır vermiyor ancak İtalya’daki sağlam bağlantılarıyla önemli çalışmalar yaptığı da biliniyor.

Terraneo’nun, vatandaşlarından belirlediği bazı isimler de var. O teknik direktörlerin başında Avrupa futbol piyasasının yakından tanıdığı Luciano Spalletti ve Roberto Di Matteo gibi İtalyan hocalar da ön sıralarda.

Adeta Fener’in kurtarıcısı!

Bu 2 teknik adamın ortak özelliği ise Fenerbahçe’nin yanı sıra İtalya’nın köklü kulüplerinden Napoli’nin de radarında olmaları. Ancak Çizme ekibinin listesinde tanıdık bir hoca daha var. O da Galatasaray’daki kısa kariyerinde başarısız bir dönem geçiren Cesare Prandelli.

Napoli’nin son iki günde Prandelli’ye daha fazla yaklaştığı ve diğer teknik adamlara oranla anlaşma ihtimalinin daha yüksek olduğu ifade ediliyor. İtalyan basını da Cesare Prandelli’nin, Napoli’nin listesinin ilk sırasında yer aldığını savunuyor.

Napoli hocasını bulunca…

İşte bu noktada, Fenerbahçe Sportif Direktörü Terraneo’nun görüşmeleri çok yakından takip ettiği ve İtalya’dan sürekli bilgi aldığı konuşuluyor. Prandelli’nin Napoli ile imza atması halinde Spalletti ve Di Matteo’nun Fenerbahçe ile yapacakları olası pazarlıkta çok fazla bir kozu kalmıyor.

Terraneo’nun, Napoli yeni teknik direktörünü açıklamadan listesindeki bu isimlerle masaya oturmayacağı da Çizme’den gelen haberler arasında.(fanatik)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here