Boşnak toplumunu rencide ettiği için 21 ay ekranlardan uzakta kaldıktan sonra geçen hafta Derin Futbol programı ile Beyaz TV’ye dönen Rasim Ozan Kütahyalı’nın bu dönüşü kısa sürdü. Boşnak derneklerinin temsilcileri ve MHP milletvekili Saffet Sancaklı, Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek’le bir toplantı gerçekleştirerek bu dönüş kararına yönelik tepkilerini ilettiler ve pazar günü televizyon önünde 10 bin kişi ile eylem yapacaklarını söylediler. Gökçek de Boşnak toplumunun tepkilerini dikkate alacaklarını iletti.

Boşnaklar sitesi gelişmeyi sosyal medyada duyurdu:

“SICAK GELİŞME

Bosna Sancak Dernek Başkanları ve MHP Kocaeli Milletvekili Boşnak Hemşehrimiz Saffet Sancaklı Beyaz TV Genel  Yayın Koordinatörü Osman Gökçek ile toplantı sonrası aldıkları karar doğrultusunda Rasim Ozan Kütahyalı’nın işine son verilmiştir.”

Osman Gökçek: Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yer almayacaktır

Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, MHP Millletvekili Saffet Sancaklı ve Rumeli sivil toplum kuruluşları ile görüşme yaptığını belirterek, “Yarın akşam itibarıyla Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yer almayacaktır” dedi.

 Saffet Sancaklı, “Ömür boyu peşindeyim” demişti
Aynı zamanda Boşnak olan, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı geçtiğimiz gün Twitter hesabından “Ömür boyu peşindeyim” başlığıyla yazılı bir açıklama yayınlayıp, “Sırpların işlediği vahşi katliamların acı hatırasını hatırlatırcasına, Boşnak kardeşlerimize yaptığı hakaret, şeytana peşkeş çektiği ağzından dökülen pisliklerdir. İnanın insan demekten utandığım bu adamı, bu millet hak etmediği için karşı çıkıyorum. Cemaat devlete sızıyor, cemaat devleti ele geçiriyor diyen Ergenekonculara karşı cansiperane ve en etkili savaşan ben oldum hocam’ diyen bu adamın ekranlara taşınması 15 Temmuz şehitlerinin aziz hatırasına en büyük saygısızlıktır.” demişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here