Finlandiya’da Buzda Mücadelenin Galibi Scott Croxall

Buzla kaplı parkurda buz pateni yarışı Red Bull Crashed Ice serisinin bu sezonki ikinci yarışı Finlandiya’nın Laajavuori kentinde gerçekleşti. Başa baş geçen yarışta erkeklerde Kanadalı Scott Croxall birinciliğin sahibi oldu. Red Bull TV’den canlı yayınlanan yarışta ikincilik Maxwell Dunne alırken, geçen yarışın birincisi Cameron Naasz üçüncü oldu. Kadınlarda ise zirvede Amanda Trunzo yer aldı.

İlk defa düzenlendiği 2001 yılından bu yana kış sporları içinde heyecanla izlenen bir seriye dönüşen buz pateni yarışı Red Bull Crashed Ice’ın bu sezonki ikinci yarışı Finlandiya’nın Laajavuori kentinde gerçekleşti. Finlandiya’nın dondurucu soğuğunda 630 km’lik bir parkurda doğal buz üstünde gerçekleşen yarışta erkeklerde podyumun en üstünde Scott Croxall yer aldı. Kanadalı Croxall’ın ardından ikincilik Maxwell Dunne’ın olurken, üçüncü sırayı ise Cameron Naasz elde etti. Uzun parkurda 4 sporcunun omuz omuza verdiği bir hız mücadelesini kadınlar da ise Amanda Trunzo kazanırken, ikincilik Camilla Ojapalo’nun oldu. Podyumun üçüncü sırasında ise Sandrine Rangeon yer aldı.


Birinciliği ardından konuşan Croxall, “Oldukça zorlu bir yarıştı. Zaten Finlandiya, Red Bull Crashed Ice serisinin en uzun parkuruna sahip. Bu zorlu şartlarda galip gelmek benim için oldukça önemliydi” dedi.

İkinci yarışlar sonunda erkekler genel sıralamada birinciliği 1600 puana sahip, Maxwell Dunne, Scott Croxall ve Cameron Naasz paylaşıyor. Onların hemen ardında ise 1200 puanla Marco Dallago yer alıyor. Kadınlar genel sıralamada ilk sıra 1800 puanlı  Amanda Trunzo’nun olurken, ikinci sırada ise 1.450 puanla Jacqueline Legere yer alıyor. Genel klasmanda üçüncü sırada ise Avusturyalı Veronika Windisch 1.110 puanla rakiplerini takip ediyor.

Red Bull Crashed Ice serisinin üçüncü yarışı, 3-4 Şubat tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek. ABD’deki sezonun üçüncü yarışı birbirinden heyecanlı mücadelelerle 3 Şubat Cuma ve 4 Şubat Cumartesi günü Red Bull TV’den canlı yayınlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here