ABD’de tutuklanan işadamı Reza Zarrab’ın sahibi olduğu atlar 2.5 milyon TL kazandırdı

İstanbul Veli Efendi Hipodromu’nda çarşamba günü koşulan Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusu’nda Reza Zarrab’ın atı “Dayım Benim”in ikinci olması ve bu yarıştan Zarrab’ın 19 bin 200 TL kazanması gözleri Zarrab ailesinin atlarına çevirdi.

ABD’de tutuklanan ve 75 yıla kadar ağır hapis talebiyle yargılanan Reza Zarrab’ın sahibi olduğu atların, işadamına büyük miktarda para kazandığı da ortaya çıktı.

Zarrab’ın Türkiye’deki yarışlarda koşan adına kayıtlı 4 atı bulunuyor. El Ganador isimli atı, Zarrab’a toplam 552 bin 800 TL kazandırdı. Çarşamba günü ikinci olan Dayım Benim’in kazandırdığı toplam para 154 bin TL’yi buldu. Forget Me Not isimli yarış atı ile 110 bin 700 TL gelir elde eden Reza Zarrab’ın Sado isimli safkanı ise sadece bir yarışta koştu ve dereceye giremedi.

08krr20akkk_xxx2

DUTYFREE’Yİ ELDEN ÇIKARDI
İran asıllı işadamı, 2012’de Kitapçı ekürisinden Dutyfree adlı yarış atını 800 bin liraya satın almış ve eşine hediye ettiği bu atla yarış dünyasına adım atmıştı. Dört yaşında satın alınan İngiliz safkan Dutyfree, Zarrab ailesine tam 1 milyon 764 bin 148 TL kazandırdı. Zarrab, atı bir süre önce elden çıkardı.

Reza Zarrab üzerine kayıtlı 4, Ebru Gündeş Zarrab’a hediye edilen 1 attan aile 4 yılda toplam 2 milyon 581 bin 648 TL yarış geliri elde etti. Zarrab’ın, tutuklanmasından kısa süre önce ekürisinin en kaliteli iki safkanından Dutyfree’yi sattığı, en son 15 Temmuz’da koşan El Ganador’u da yurt dışına götürdüğü öne sürülmüştü. (selim yıldırım- karar)

Önceki İçerikŞansal Büyüka Lig TV’den ayrılıyor mu? Sürpriz iddia…
Sonraki İçerikŞok karar! Dünyaca ünlü spor sitesinin Türkiye uzantısı kapatıldı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz