Hindistan’da Ronaldo heykeline siyah bayraklı protesto

Hindistan’da gençleri spora teşvik etmek amacıyla Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’nun heykeli yapıldı. Goa eyaletinde bu güzel tepkilerle karşılanırken, bazı fikir ayrılıklarına da neden oldu. Bir grup protestocu ise Goa’nın bir zamanlar Portekiz sömürgesi olmasından dolayı heykelin açılış sırasında siyah bayrak salladı.

Goa eyaletinde dünya yıldızı ünlü futbolcu yıldızı Ronaldo’nun 410 kilogram ağırlığında heykeli yapıldı. Heykelin açılışında ise bazı kişiler protesto amaçlı siyah bayrak salladı. Eyaletteki bazı insanlar, Goa’nın Portekiz’den bağımsızlığını kazanmasının 60. yıl dönümü kutlamaları sırasında heykeli dikmenin ‘hakaret’ olduğunu belirttiler. Bölge halkından bir kişi, “Ronaldo’nun heykelinin dikildiğini duymak beni hayal kırıklığına uğrattı. Samir Naik ve Bruno Coutinho gibi kendi ikonlarımızla gurur duymayı öğrenin” dedi.

“PORTEKİZLİ BİR FUTBOLCUNUN HEYKELİNİ DİKMEK SAYGISIZLIK”

Hindistan merkezli haber ajansı IANS’ın aktardığına göre, sağcı eylemci Guru Shirodkar, “Bu yıl Portekizli bir futbolcunun heykelini dikmek saygısızlıktır. Bunu kınıyoruz. Goa’da hakarete uğrayan çok sayıda özgürlük savaşçısı var” ifadelerini kullandı.

Goa Eyalet Bakanı Michael Lobo ise “Eyalette, ülkedeki gençlere ilham vermek ve futbolu bir üst seviyeye çıkarmak için bu heykeli yaptık. Çocuklarımızın dünya efsanesi olan bu efsane futbolcu gibi olmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu. Öte yandan, heykelin 3 yıl içinde tamamlandığı, açılışının uzun bir süre Kovid-19 salgını nedeniyle ertelendiği belirtildi.

Önceki İçerikAlanyaspor’da sürpriz ayrılık! Bülent Korkmaz ile yollar ayrıldı
Sonraki İçerikGalatasaray’da şok! Başkan Burak Elmas’ın odasından “böcek” çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz