RTÜK’ten S Sport’a sürpriz ceza!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), S Sport’un yayınlarını sınırlı olarak durdurma kararı aldı. Gerekçe ise 16 Mayıs’taki RB Leipzig-Freiburg ve 17 Mayıs’taki Greuther Fürth-Hamburg maçlarında kumara özendirici nitelikte yayın yapılması.

Bundesliga, Bundesliga 2 ve İngiltere Premier Lig başta olmak üzere birçok spor organizasyonunu naklen yayınlayan S Sport, 27 ve 28 Haziran günlerinde 2’şer saatliğine kapatıldı. 27 Haziran’da 16.20 ile 18.20 arasında, 28 Haziran’da ise 14.20 ile 16.20 arasında RTÜK belgeseli, S Sport ekranlarında yayınlandı.

Kumara özendirici nitelikte yayın yapılamaz

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) aldığı karar doğrultusunda kumara özendirici nitelikte herhangi bir yayın yapılamıyor. Bu yayınları yapan kanallar ise geçtiğimiz yıllardaki gibi tüm gün kapalı kalmıyor. Bu doğrultuda 16 Mayıs günü 16.20 ile 18.20 arasında S Sport’ta yayınlanan RB Leipzig-Freiburg mücadelesinde yasanın çiğnenmesi sebebiyle yaklaşık 40 gün sonra yine Cumartesi günü aynı saatte yayın kapatıldı ve zorunlu RTÜK belgeseli yayınlandı. Bu yüzden Almanya Bundesliga 34’üncü hafta maçları S Sport ekranlarında yer almadı.

17 Mayıs günü Bundesliga 2 mücadelesinde de aynı sorun yaşandı. Furth-Hamburg mücadelesinde kumara özendirici nitelikte bir yayına imza atıldı ve 28 Haziran günü 14.20 ile 16.20 arasında S Sport, yine RTÜK belgeseli yayınlamak zorunda kaldı.

Önceki İçerikTFF’den Beşiktaş’a red: 1986-87 sezonunun şampiyonu Galatasaray’dır
Sonraki İçerikTurkuvaz Medya taşınıyor! Balmumcu’daki binadan 5. Levent’teki kendi yerlerine geçiyorlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz