59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu bugün sona erdi. Aybars Hünalp izlenimlerini Futbolmedya için kaleme aldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU RÜYA GİBİ GEÇTİ

59.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 105,4 kilometrelik son etabına yağmur damgasını vurdu. Yağmur nedeniyle bisikletçiler yarış dışı olarak pedal çevirerek yarışı tamamladılar.
Turu DSM Firmerich takımından Frank Van Den Broek kazanırken ikinciliği Terrengga takımından Kudus Merhavi üçüncülüğü ise Polti Kometa takımından Paul Double elde etti.
Turun son etabının para ödülünün bir hayır kurumuna bağışlanması alkış alırken, ülkemizin küresel markası Togg pelotonun önünde yer alarak dikkat çekti.

Dünya bisikletinin yaşayan efsanesi Mark Cavendish ülkemizdeki son yarışından çiçeklerle uğurlandı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Davut Gül,Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Safa Koçoğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu,Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan Vekili Fikret Hayali, Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Metin Cengiz’in hazır bulunduğu start Beşiktaş’dan başlarken Sultanahmet’de son buldu.Netice olarak zorlu bir turu organizasyon olarak başarıyla tamamladık. Emek veren herkesi kutluyoruz . 8 günlük tur bisikletseverler için rüya gibi geçti.

BİSİKLET TUR’U ÖDÜL TÖRENİ SONRASI SPOR MEDYASI İLE BİR ARAYA GELDİ

“ÇOK İYİ BİR ÜLKE TANITIMINI BİSİKLET SAYESİNDE BİR KEZ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİK

BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANI EMİN MÜFTÜOĞLU
“ÜLKEMİZİN YÜZAKI ORGANİZASYONUNU SORUNSUZ GERİDE BIRAKTIK”

59.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun ödül törenine gelerek sporcuların madalya ve kupalarını taktim eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak yarış sonunda medya mensupları ile bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi.
Bakan Osman Aşkın Bak sadece bir Tur değil, spor turizmine doğrudan etki yapan bu organizasyonun başarı öyküsünü de dile getirdi. Bakan Bak şöyle konuştu:

“Bisiklet sayesinde en ucra köy, kasaba ve orada yaşayan amcalara, teyzelere ulaştık. Hatta geçen yıl bir teyzenin sorduğu soruyu yanıtlamış ve büyük bir mutluluk duymuştuk hep birlikte. İstanbul etabına gelene kadar harika bir yarış cereyan etti. Başta emeği geçen Bisiklet Federasyonu, Organizasyon, güvenlik güçlerimiz, hakemlerimiz, (UCİ) Dünya Bisiklet Birliği hakemlerine, gönüllü arkadaşlarımıza, organizasyonu yurt dışı ve yurt içine duyuran medya mensuplarına teşekkür ederiz. Bisiklet otelleri, yolları, ve konuyla ilgili tüm girişimleri tamamlayan bisiklet ailesinin de katkılarını göz ardı edemeyiz. Elbette İstanbul’da normal bir yarış olsun isterdik. Ancak hava muhalefeti buna el vermedi. Neticede 150’yi aşkın sporcu 2 saat boyunca İstanbul’u bisikletle dolaşarak bu sihirli kenti daha yakında tanıma fırsatı buldular. Sprocularda, yabancı kafilelerde bu Tur’a katılmaktan ötürü memnuniyetlerini her fırsatta dile getirdiler. Herkes İstanbul’dan ayrılırken seneye tekrar buluşma dileklerini de ilettiler.”

EMİN MÜFTÜOĞLU, “HRİKA BİR ORGANİZASYON”

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’da sona eren 59.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u ile ilgili görüşlerini açıkladı:

“Her yıl üstüne koyarak gidiyoruz. Bize daha önceleri otobanda yarış yapıyorlar diyorlardı. bu olguyu da kırdık. Köylerdeki teyzelerimiz, mecrada yaşayan bacılarımızın önünden geçerek bisikleti onların ayağına götürdük. Seneye 60’ıncı yılımızda olacağız. Hazırlıklara şimdiden başlıyoruz. Bu Tur spor turizmine olan katkısını bir kez daha ortaya koymuştur. Emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliyoruz”

Önceki İçerikErden Timur, “Tarikatçı” iddialarına yanıt verdi: Alevi olduğumu açıklamak zorunda kaldım
Sonraki İçerikFenerbahçe’ye İsmail Yüksek’ten kötü haber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz