Ankaralılar Eymir Gölü’nde
birlikte koşacak

Dünyaca ünlü doğa sporları markası Salomon, 13 Nisan Cumartesi günü Eymir Gölü’nde farklı bir outdoor etkinliği gerçekleştiriyor. Outdoor ve koşu etkinliğe katılım ücretsiz olup, kayıt alınmayacaktır.

“How to Trail Run” başlığı altında düzenlenecek etkinlikte Salomon Türkiye, 2017 senesinde başlattığı patika koşu antrenmanlarını ilk kez istanbul dışında gerçekleştirecek. Ankara Eymir Gölü’nde yapılacak antrenmana tüm koşu ve spor severler davetli. Etkinlikte katılımcılar Salomon Türkiye atletleri ile birlikte antrenman yapma fırsatı yakalayacak.

Ayrıca antremana katılanlar arasında yapılacak çekilişte bir kişiye Speedcross 5 koşu ayakkabısı, 3 kişiye Salomon Kapadokya Ultra Trail için ücretsiz yarış kayıt kuponu verilecektir.

Editöre not:
Buluşma yeri: Delta Macera Sport&Cafe
Toplanma: 8:15
Antreman: 8:30

Salomon hakkında: Adını kurucusu François Salomon’un soyadından alan marka, 1947 yılında François’in eşi ve oğlu ile birlikte kendilerine kayak üretmeye karar vermesiyle doğdu. 1957 yılında François’in ilk kayak bağlamasını deri kayışlarla icat edip üretmesiyle adını duyuran Salomon, 80’li yıllara kadar tek başına farklı özelliklere sahip kayak bağlamaları üretmeyi sürdürdü ve güçlü bir marka haline geldi. 1979 yılına gelindiğinde kendi kayak bağlamalarıyla uyumlu kayak ayakkabıları tasarlamaya başlayan Salomon, beklediği başarıyı elde edemeyince bu ayakkabıların tabanını değiştirerek günlük hayatta giyilebilecek botlara dönüştü. Bu botlar sayesinde büyük bir satış patlaması yaşayan Salomon sonraki üretimlerinde outdoor ayakkabılara ağırlık verdi. 1990 yılında ise ilk kayak tahtasını tasarlayarak kayak takımını tamamlayan Salomon, 2000’li yıllarda Adidas’la yaptığı kısa süreli ortaklıktan sonra outdoor ve kayak alanlarındaki ekipman, kıyafet ve aksesuar üretimlerini bağımsız şekilde sürdürmeye devam etti. Dünyada patika koşusunu yaratan ve tam anlamıyla outdoor ayakkabısını ilk kullanıma sunan marka son yıllarda yol koşusunda da adından söz ettirmeye başladı. Şu anda Türkiye’de Olgar Şirketler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here