DENİZDE VE KARADA HEYECAN BAŞLADI:

BOĞAZ MİSAFİRLERİNİ BEKLİYOR

Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımına 29 yıldır önemli katkı sunan ve iki kıta arasında yapılan tek yüzme yarışı olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı yarın yapılıyor. İstanbul Boğazı yarın 08.00 – 12.30 arası trafiğe kapalı olacak.

Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda Samsung tarafından kurulan ve yarın da hizmet verecek etkinlik alanında yüzlerce insan denizde ve karada eğlencenin tadını çıkarttı.

 

Geleneksel olarak her yıl yarışlardan bir gün önce yapılan yüzme gösterisinde bu yıl geçmiş yılların birincileri ve Amerikalı yüzücüler Doug Woodring ve Lexie Kelly’nin yanı sıra Survivor Şampiyonu Ogeday Girişken de katıldı.

Dünyada kıtalararası yüzülen tek yarış olan ve geçtiğimiz yıl Dünya Açık Su Yüzme Birliği (WOWSA) tarafından “Dünyanın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu” seçilen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı yarın yapılıyor. 49 ülkeden 1000’i yabancı toplam 2 bin 200 yüzücü, iki kıta arasında yüzerek eşsiz bir deneyim yaşayacak. Yarış nedeniyle, İstanbul Boğazı yarın saat 08.00 – 12.30 saatleri arasında trafiğe kapalı olacak.

Samsung tarafından Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda kurulan etkinlik alanında bugünyüzlerce insan denizde ve karada farklı pek çok etkinliğe katılma imkanı buldu. Adeta bir festival havasında geçen etkinliklerde, Samsung’un pek çok ürünü de katılımcılar tarafından deneyimlendi. Misafirleri yarın da Kuruçeşme Parkı’nda birbirinden farklı pek çok etkinlik bekliyor.

Aynı zamanda her yıl geleneksel olarak yarışlardan bir gün önce yapılan özel yüzme gösterisi de bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak “All Star Yüzme Gösterisi” olarak gerçekleşti. Bu yüzme gösterisine, Survivor Şampiyonu Ogeday Girişken ile WOWSA ödülünü elden teslim etmek ve yarışları izlemek için İstanbul’a gelen Amerikalı yüzücüler Doug Woodring ve Lexie Kelly’nin yanı sıra geçmiş yılların birincileri katıldı.

All Star Yüzme Gösterisi Yüzücüleri

  • Hakan Eskioğlu 9 yıl üst üste Genel Klasman birincisi
  • Genco Uçan 2000 birincisi
  • Efe Erduran 2002 birincisi
  • Bertuğ Coşkun 2008 ve 2015 birincisi
  • Berkay Polat 2009 birincisi
  • Hasan Emre Musluoğlu 2010, 2011, 2012, 2013 ve 2014 birincisi
  • Nilay Erkal Kadınlar Genel Klasman 2015 ve 2016 birincisi

Foto Altı

  • 1 ve 2 – All Star yüzücüler İstanbul Boğazı’nda
  • 3- Samsung makarna partisi
  • 4- Samsung tarafından kurulan etkinlik alanında Flyboard gösterisi de yapıldı.
Önceki İçerikBeşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi maçları hangi kanalda olacak?
Sonraki İçerikFormula E Qualcomm New York City ePrix’sinde, Sam Bird pilotajındaki DS Virgin Racing Takımı çifte zafere ulaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz