URFA’LI TARAFTARLARDAN “PKK DIŞARI ” SLOGANI ATAN KARAGÜMRÜK TARAFTARLARINA TÜRK BAYRAĞI İLE CEVAP

Geçtiğimiz Pazar günü İstanbul’da oynanan Ottocool Karagümrük-Şanlıurfaspor maçının devre arasında futbol sahalarında görmek istemediğimiz olaylar yaşandı. Şanlıurfaspor’lu taraftarların olduğu tribüne taş ve yabancı madde atan ve “PKK dışarı” şeklinde slogan atan Karagümrüklü taraftarlara Şanlıurfasporlu taraftarların cevabı anlamlı oldu. Şanlıurfasporlu taraftarlar “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez ” şeklinde sloganlar atıp dev Türk bayrağı açarak bu sloganlara cevap verdi. Bu görüntüler maçı çeken TRT Kürdi tarafından ekrana getirildi. Şanlıurfaspor taraftarı daha önce de Afrin harekatına destek pankartları ve Türk bayrakları açmış, futbolcular da gol sevinçlerinde asker selamı vermişti.

TRT KÜRDİ’DE KONU OLDU

TRT Kürdi’de Pazar gecesi ekrana gelen ve 2.Lig, 3.Lig, BAL Ligi maç özetlerinin ekrana geldiği Dema Futbole programında olaylar Doğu ve Güneydoğu takımlarının terörle özdeşleştirilmesi eleştirilirken Şanlıurfasporlu taraftarların provokatörlere Türk bayrağı ile cevap vermesi takdir edildi.
Şanlıurfasporlu taraftarlar da TRT Kürdi’ye görüntüleri çekip ekrana getirmesinden dolayı teşekkür etti.


Bu arada Pazar günü oynanacak Fethiyespor- Şanlıurfaspor maçının TRT Kürdi tarafından Kürtçe ve Türkçe çift dil seçeneği ile canlı yayınlanacağı bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here