Spor basınının duayen ismi ve futbolmedya.com yazarı Fehmi Özgüler, tarihi Eyüp Sultan Stadı ile ilgili iddiaları kaleme aldı:

Yıllarca çalıştığım Cumhuriyet, Milliyet, Sabah, Hürriyet, Güneş ve Fotamaç gazetelerinde amatörlere büyük hizmet verdiğim için ismim FEHMİ BABA olarak ün yaptı. Bugün buralara gelmemde amatörlerin büyük katkısı oldu. Spor yaşamımın büyük bölümü şimdiki adıyla Eyüp Sultan Stadı’nda geçti. Türkiye’nin en büyük isimleri burada top koşturdu. Bunların başında Erokspor, Camialtı ve İETT formasını giymiş olan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çilli Mehmet, B.Mehmet, Korhan ve diğerleri Eyüp Sultan Stadı’nda top koşturdular.

Daha düne kadar burada 2. Lig, 3.Lig ve amatör maçlar oynanıyordu. Ama ne olduysa, sezon başında Eyüp Sultan Stadı’na çürük raporu verildi. Düne kadar sağlam olan Eyüp Sultan Stadı’nda nasıl oluyor da çürük raporu veriliyor, bunu anlamış değilim.

ERDOĞAN’IN ASIL MEVKİSİ SANTRFORDUR

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Erokspor, Camialtı ve İETT’de top peşinde koştuğu yıllardan beri tanırım. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Erokspor ve Camialtı takımlarında santrfor oynardı. Daha sonra İETT’ye yine santrfor olarak transfer edildi. O dönemlerde İETT savunmada sıkıntı çektiği için M.Ali Hoca, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı savunmaya çekti. Kendisini çok iyi tanırım. Tam bir spor aşığıdır. Çok vefalıdır. Beni her gördüğü yerde bana “Fehmi Baba” diye hitap eder.

Buradan Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, bu konuya değinmesini arz ediyorum. Benim kulağıma gelen dedikodular, hiç de hoşuma gitmedi Sayın Cumhurbaşkanım… Allah sizlere mutlu ve sağlıklı günler nasip eylesin…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here