Altıparmak: Asıl sorun PTT 1.Lig’de

Türkiye’nin en önemli menajerlerinden Batur Altıparmak, ülkemize gelen yabancı ve gurbetçi oyuncularla ilgili yaptığı araştırmanın ilginç sonuçlarını paylaştı.

2013-14 sezonda Türkiye’ye 76’sı yabancı, 24’ü gurbetçi olmak üzere 100 oyuncu geldi diyen Batur Altıparmak “Sonraki sene bu oyuncunun 44 tanesi ayrılmış. 2014-15 sezonda 76 oyuncu gelmiş. 26’sı ayrılmış. Bu sezon ise 88 futbolcu gelmiş. Bakalım kaçı gidecek?

Ama asıl sorun PTT 1. Lig’de. Çünkü eskiden 8-10 takım oyuncuların paralarını gecikme olsa da ödeyebiliyordu. Son dönemde 14’e yakın kulüp ödeme yapamıyor.

3dc1a254fa9909bde9ca982730a8c398_fft104mm4177074jpg_610x375

SORUN DERNEKLER YASASI
PTT’de olduğu gibi Süper Lig’de de futbolcularına ödemeleri zamanında yapamayan hatta hiç ödeyemeyen kulüplerimiz var.
Baktığımızda kulüplerimizden 2-3 tanesi hariç UEFA’nın mali fair play uygulamasından dolayı Avrupa kupalarına katılamaz. Aslında bu sorunlar ‘Dernekler Yasası’ndan kaynaklanıyor. Kulüp başkanı ve yöneticileri sorumluluk üstlenmiyor. Yönetim, attıkları imzalardan sorumlu olmalı. Ben nasıl şirketimde imza atarak sorumlu isem, kulüplerde de böyle olmalı.

ÇEVRELERİNDE VAMPİRLER VAR
Türkiye’de menajerlik ücretinin yüzde 5 ile 10 arasında olduğunu belirten Altıparmak genç oyuncuların menajerliği için ise şu ifadeleri kullandı: “Gençler sabırsız. 18 yaşında her şey olsun istiyorlar. Futbolculuktan önceki arkadaşları gerçek dostları. Onlardan korkmasınlar. Fakat sonraki sanal arkadaşlıklardan uzak durmalılar. Vampir gibi insanlar var çevrelerinde.”

CANER VE TOPAL’DA SORUN OLMAZ
Caner Erkin ve Mehmet Topal’ın sözleşmeleriyle alakalı da konuşan Altıparmak “2 sene önce de böyleydi. Nisan sonuna kadar görüşme olmaz ise Avrupa Şampiyonası sonrasını bekleme durumumuz olabilir. Ama ben çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum” dedi.

OYUNCULARIMIZ AVRUPA’YA GİTMELİ
Türkiye’de transfer piyasasını 3 büyük kulübün ekonomik ve maddi seviyesinin belirlediğini belirten Batur Altıparmak “Eğer maddi olarak aynı seviyelerdeyse fiyatlar yükseliyor. Türk futbolcular Avrupa’ya gitmeli. Böylece futbolumuz yükselir” dedi.

fenerbahce_taraftarinin_selcuk_sevdasi

SELÇUK’UN 3 TEMMUZ’U BİLDİĞİ YALAN
Selçuk İnan’ın 3 Temmuz öncesinde Fenerbahçe ile konuştuğunu ve operasyonu duyduktan sonra Galatasaray’ı seçtiği iddialarını yalanlayan Altıparmak, oyuncusunun aldığı ücretin yüksek olduğu eleştirileri için ise “Bunların sebebi biz miyiz? Sonuçta anlaşma yaparken kimseyi zorlamıyoruz. Sadece bu oyuncular üzerinden gitmek yanlış olur. Genel olarak benim söylemek istediğim şey ise kulüplerimiz 1 liraya alıp 7 liraya satmalı. Oyuncunun da gelen teklifte aklı kalmamalı” dedi. (hürriyet)

Önceki İçerikÖmer Güvenç’ten sıra dışı bir jübile öyküsü: Ahu Tuğba gelecek diye…
Sonraki İçerikFenerbahçe Kulübü’nden çok sert açıklama: Skandal!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz