Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, kendi gazetesinde çıkan Dursun Özbek röportajına eleştiri getirdi:

SENİ YEMİŞLER SERDAR

İYİ niyetinden asla şüphe etmeyeceğim Serdar Ali Çelikler kardeşim, Galatasaray’ın eski başkanının “yalancısı” olmuş.

Dursun Özbek, Serdar’a bir sürü palavra sıkmış, o da bunları bize aktarmış:

1. “Galatasaray’a 20 milyon dolar kasa kolaylığı sağladım” demiş. Serdar da yazmış. Oysa başkanlar toplantısında, “Bu kasa kolaylığı değil, bankadan alınan krediye aracılık ettim” demişti ve bu parayı faiziyle birlikte kulübe yansıttı. “Madem bu banka borcu, niye onu da borçlar arasında saymıyorsun?” diye sordun mu Serdar.

2. “Aldığımda borçlar 216.5 milyon dolardı, bıraktığımda 180 milyon dolardı” demiş. Söylediği doğru değil ama şimdi burayı rakamlara boğmak istemiyorum. Bu hesaplara benim kadar hâkim olmasa bile Serdar kardeşim şunu sorabilirdi? “Başkan bu arada dünya kadar gayrimenkul satıldı ve parasını aldın. Borç niye sadece 36 milyon dolar eksildi?”

3. “94 milyon Euro’luk futbolcu alacaklarını 65’e indirdik” demiş başkan. Her şeyi iyi bildiğini zannettiğim Serdar, soramadın mı “Bugün sahada Galatasaray tarihinin en pahalı takımı var ve sen bu takıma beş kuruş bile ödeme yapmadan, tüm alacaklarını gelen yönetime bırakarak ayrıldın, bu mu borçları indirmek?” diye.

4. “Riva ve Florya tüm banka borcunu sıfırlar” demiş Özbek. “Buradan garanti olan parayı aldın ve kırdırdın. Sana göre bile sadece 36 milyon dolarlık bir borç azalması var. Bu nasıl iş başkan?” diyemedin mi Serdar kardeşim.

5. “Başkan, ‘Cebimden para verdim’ diyorsun, ama sonra da bunun banka kredisi olduğunu söyleyip kulübün hisselerine tedbir koyduruyorsun ve faiz uyguluyorsun. O zaman niye bu borcu kulüp üzerinden almadın. Hisseler teminat gösterilip bu para alınabilirmiş belli ki! Maksat vermediğin halde ‘Cebimden para verdim’ demek miydi?” diyemedin mi Serdar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here