Serdar Bali, tartışmalı transferin perde arkasını Muharrem Usta’dan öğrendiğini söyledi ve ekledi:

MEHMET EKİCİ PARAYI BIRAKSIN ÖYLE FENER’E GİTSİN

“Başkana, istediği parayı verirlerse Beşiktaş’a gideceğini söylüyor. Babası araya girip Fenerbahçe ile anlaşıyor. Bizim başkanı arada bırakıyor. O zaman şu an aldığı parayı geri ödesin.”

Trabzonspor ve Beşiktaş’ta yaşadığı şampiyonluklarla efsaneleşen futbolculardan Serdar Bali, sezon sonu Fenerbahçe forması giyecek olan Mehmet Ekici’ye sert tepki gösterdi. İstanbul Kartal’da bulunan Egebilim Koleji’nde Futbol Medya Yazarı Ahmet Konanç’ın yönettiği panelde soruları yanıtlayan Serdar Bali, “Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın bana anlattığına göre Mehmet verdiği sözde durmamamış” dedi.

MEHMET’İ BABASI MI YAKTI?
Serdar Bali, son dönemde çok konuşulan olayın detaylarını şöyle anlattı: “Sözleşme uzatma teklifini kabul etmeyen Mehmet, başkana “İstediğim parayı size söyleyeyim. Bunu kim verirse ona giderim, takım farketmez’ diyor. Bu sırada Aatıf, Paris’te doğduğu için Trabzon’u beğenip gelmeyince, Beşiktaş ile içinde Olcay’ın da olduğu bir pakette anlaşılıyor. Mehmet’e de istediği para veriliyor. Ama babası gidip Fenerbahçe ile anlaşıyor. Eğer düzgün bir futbolcu ise şu anda oynamadan aldığı parayı almasın. Yıldız olabilirsin ama önce adam olmalısın. Mehmet, Fenerbahçe 6 ay içinde aynı sorunları yaşayacak. Trabzon’da 1.5 yıl boyunca insanın yüzü bir kere bile gülmez mi! Profesyonellik para peşinde koşmaktır, adamlık başka bir şey.”
Serdar Bali, “Benim babam Fenerbahçe’de oynadı. Fenerbahçe’ye sempatim var. Trabzonspor ile Fenerbahçe bence birlikte yürümeli” diye ekledi.

AZİZ YILDIRIM BAŞARILI
Fenerbahçe’nin basketboldaki başarısının mimarının Aziz Yıldırım olduğunu da söyleyen Serdar Bali, “Diyorlar ki, Aziz baikan karışmadığı için basketbol başarılı. Parayı başkan veriyor, nasıl karıimayacakmış. Futbolda her sene şampiyon olacaksın diye bir şey yok. Bence Aziz Yıldırım başarılı” ifadelerini kullandı.

KİTABI ÇIKIYOR
Çok yakında “Ben Serdar Bali, bordo-mavi hayatımın siyah-beyaz hikayesi” isimli biyografisini piyasaya sunacak olan ünlü futbol adamı, “Kitapta her şeyi yazdım. Fenerbahçe’den aldırdığım Ali Kemal Denizci’ye Beşiktaş’ın yanlışlıkla 100 bin lira fazla para verdiği anıya kadar her şeyin tarihe geçmesini istedim. Fenerbahçe ile imza masasından niye kalktığımı da ekledim” dedi.

Futbolmedya özel notu:

Ali Kemal Denizci, Beşiktaş ile 100 bin lirası peşin 3 milyon liraya anlaşır. İmza atılan odada Ali Kemal’e 100 bin lirası nakit verilir, 2.9 yerine 3 milyon liralık da senet yapılıp teslim edilir. Ali Kemal, anlayıp da parayı geri almasınlar diye Serdar Bali’nin kolundan çekiştirerek odadan adeta koşarak ayrılır. Sonrasında yaşananlar da yakında çıkacak olan müthiş kitapta yer alacak…

Önceki İçerikDemba Ba ve Sow’dan tarihi karar! Geleceklerini İstanbul’da inşa edecekler, ortak futbol akademisi açacaklar…
Sonraki İçerikVodafone 12.İstanbul Yarı Maratonu’nu erkeklerde Tanzanyalı Juma, kadınlarda Kenyalı Chepngetich kazandı….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz