Teknik direktör Sergen Yalçın, Kafa Sports yayınına katıldı.

Candaş Tolga Işık: “Jose Mourinho Fenerbahçe’yi şampiyon yapar mı?”
Sergen Yalçın: “Neden yapmasın? Karizmatik isim. Yapabilir ama net konuşmamak lazım. Burası Türkiye. Yarın bir karlı deplasmana gittiğinde işler değişik olur.
“Teknik direktörlüğü tartışılacak isim değil ama son 10 senesi tartışılır. Çünkü gittiği kulüplerden gönderilmiş hep. Tazminat almış hep. Ondan önce başarıları var ama burası Türkiye, onu söylemek lazım.”
Beşiktaş’tan gelen teklif

“Hüseyin Yücel arıyor ‘Görüşelim’ diyor, Hasan abi arıyor… Ben ‘Hasan Abi’ diyorum, samimiyiz. Aynı sitede oturuyoruz.

“Hasan abi beni aradı, ‘Sana bir şey danışacağım. İki teknik direktör adayı var, onlarla görüşeceğim.’ dedi. Ben de bana isim sorulacak, danışılacak sandım. Kim olduğunu sordum, ‘Senle ve Nuri Şahin’le görüşeceğim.’ dedi. Bizimle görüşülecek, biz sunum yapacağız. Sonra da bir tercih yapılacakmış.

“Ben daha ciddiye alınmamızı beklerdim, daha saygı duyulmasını beklerdim. Sonrasında ‘Abi konuyu uzatmaya gerek yok. Ben böyle konuşmalar yapmaya alışkın değilim. Çalışacaksam inanacağım, başarılı olabileceğim bir yerde çalışmak isterim.’ dedim ve teşekkür ettim. Teklif de zaten çok teklif gibi değildi, samimi bir konuşma gibiydi. Belki de samimiyetimize güvenerek böyle konuştu ama ben bu konuşmaya üzüldüm.”

Bronckhorst hakkında görüşü

“Ben van Bronckhorst’u çok tanımıyorum, bilgi sahibi değilim. Mutlaka bir şeyler planlamışlardır onu getirirken. Herhalde bir cazibesi vardır, neyine bakılarak alındı bilmiyorum teknik direktör olarak. Fenerbahçe ve Galatasaray’dan sonra Trabzonspor ve Beşiktaş’ın daha altta kalacağını düşünüyorum ligde. Geçen sezonun benzeri olacak diye düşünüyorum.”

Önceki İçerikTrabzonspor, göğüs sponsoru Papara’lı formasını tanıttı
Sonraki İçerikErden Timur: Bu sezon korkunç geçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz