Sivasspor’un eski teknik direktörü Servet Çetin açıklamalarda bulundu. Futbolculuğu döneminde de teknik adam olarak çalıştığı dönemde de Sivasspor ile iyi ilişkileri olduğunu söyleyen Çetin, “Sivasspor’u çok seviyorum. Bazı şeylerde anlaşamadık. Kulübe zarar verecek açıklamalarda bulunmak istemiyorum. Ben kırgın değilim, bu işlerde bunlar var. Rızkı veren Allah’tır. Sivasspor’a faydam olduğumu düşünüyorum. Ben Sivas’ı ve Sivasspor’u seviyorum. Oynarken de 5 ay teknik direktörlük yaparken de kazandırarak ayrıldım.” ifadesini kullandı.

Türkiye Gazetesi’ne konuşan Servet Çetin, isim vermeden Sivasspor’un yeni teknik direktörünü de eleştirdi: “Aslında böyle reklam tarzı şeyleri ve kendimi öne çıkarmayı sevmiyorum. Bu röportajları yapmayı da istemiyordum ama 2 gündür gündemi takip ediyorum. Oyuncuyu (Yunus Emre Konak) sahiplenmeye çalışan leş kargaları var. Eğer böyle yapmaya devam ederlerse ben de oyuncuyu nasıl kazandığımı, hiç kimsenin ufacık bir faydasının olmadığını, bizim çıkardığımızı detaylıca anlatacağım.

“Şu an zerre katkısı olmayanlar çıkıp çocuğun üzerinden reklam yapıyor. Sanki kendileri yapmışlar gibi davranıyorlar. Bu tarz insanlar hiçbir gence faydası olmadan çıkartılmış oyuncuyu sahiplenmeye çalışır. Yunus Emre Konak’ı sokakta görse tanımayacak kişiler oyuncuyu sahiplenmeye çalışıyor. Bakacağız, hak eden hak ettiklerini veriyorlar mı?

“Gerçekten ülkemizde kendi reklamını yapıp, satmaya çalışanlar var, onların sahtekarlıklarını da biliyoruz. Gerekli açıklamaları yapmazlarsa ben detaylıca yaparım.”

“Genç oyuncu şans geliyorsa hemen gitmeli. Oradaki imkanlar buradan daha iyi. Mesela Arda Güler… Fenerbahçe’de 1 senesi kayboldu. Kendisinde o yetenek ve kabiliyet vardı, oynayabilirdi ama 1 sene beklenildi.”

BÜLENT UYGUN NE DEMİŞTİ?

Bülent Uygun, yaklaşık 30 yıldır Türk futbolunda oyuncu izlediğini, yetenekli birçok futbolcuyu gün yüzüne çıkardığını söyledi.

Emre Demir, Doğan Alemdar ve Hasan Doğan’ın gün yüzüne çıkardığı futbolcular arasında yer aldığını anlatan Uygun, “Genç futbolcuları seviyorum. Yetenek varsa şans vermek çok hoşuma gidiyor. Şu anda Türkiye’de 30 yıldır izlediğim en yetenekli futbolcu, Sivasspor’daki Yunus Emre Konak. Fiziği, temposu, oyun görüşü ve oyun mantalitesiyle dört dörtlük bir futbolcu. Yunus’un tek yapacağı şey profesyonelce düşünmek, çalışmak ve ona göre kendini geliştirmek” ifadelerini kullandı.

Önceki İçerikSivasspor, 17 yaşındaki Yunus Emre Konak’ı Premier Lig’e gönderdi
Sonraki İçerik“O eski halinden eser yok şimdi” Bülent Tuncay, Beşiktaş- Kasımpaşa maçını yorumladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz