Fanatik Gazetesi Evden Eve röportajlar serisinde Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile görüştü. Röportajda deneyimli teknik adamdan flaş bir öneri geldi. Antalya şehrinin her yıl spor turizminde dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğuna vurgu yapan Çalımbay, “Süper Lig’in tamamlanması için farklı senaryolar masaya yatırılıyor. Sürecin gidişatına göre belirleyici olacak bir durum var önümüzde. Ancak benim bu konudaki kişisel fikrim; yine altını çiziyorum gidişata göre bakılarak Mayıs 15’ten sonra takımların Antalya’da toplanması. Orada izole ve sağlıklı bir futbol ortamı kurabiliriz. Antalya fiziksel açıdan bu imkanlara sahip. Takımlar hem hazırlık süreçlerini geçirir hem de çarşamba pazar olmak üzere sıkışık takvimle birlikte lig orada rahatça oynanabilir” dedi.

‘Seyircili oynatamazsın’

Bu sezonun artık seyircili bir şekilde oynanma şansının kalmadığının altını çizen Rıza Çalımbay, “En azından orada oynanacak maçları bütün insanlar televizyondan izleyebilir. Böylelikle seyahat sıkıntısı da ortadan kaldırılmış olabilir. Şu süreçte açıkçası bana en mantıklı gelen senaryo bu oluyor” değerlendirmesini yaptı.

Sivas’ta tek başına

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, liglere ara verilmesinin ardından yaşadığı şehir olan İstanbul’a dönüş yapmadı. Bu süreçte tek başına Sivas’ta kalmayı tercih eden deneyimli teknik adam, kendisini eve kapattı. Bu süreçte yalnızca sabahları çok erken kalkıp yürüyüşe çıktığını dile getiren başarılı hoca, “Sokağa çıkma yasağı ilan edileceği konuşuluyordu. Ben de bu yüzden Sivas’ta kalmayı tercih ettim. Bir yardımcım da benle beraber kaldı ama ayrı evlerde yaşıyoruz tabii… Tek başımayım, sabahları erkenden yürüyüş yapıyorum. Buralar çok sakin zaten, İstanbul gibi değil. Sonrasında ise bütün gün evdeyim. Film izleyip, bol bol kitaplar okuyarak geçiriyoruz bu süreci. Evde oturmaya alışkın değiliz, bu yüzden süreç biraz zor geliyor ama ülke olarak bu illetin üstesinden gelene kadar böyle olmak zorunda” sözlerini sarf etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here