Kasımpaşa bana fazla dedi
Florya’ya geldi

Galatasaray teknik direktörlüğüne getirilen Jan Olde Riekerink’in, Florya’ya gelmeden önce Kasımpaşa’nın kapısından döndüğü ortaya çıktı.
Riekerink ile ilgili iddia, Bloomberg TV’de yayınlanan Spor Saati programında, moderatör Fatih Kuşçu tarafından ortaya atıldı. Ajax, Gent, FC Emmen takımlarında antrenörlük yapan, Porto, Metalurh Donetsk’te yardımcı antrenör görevini üstlenen Riekerink, 2007’de Ajax genç takımının başına getirilmiş ancak Johan Cruyff ile anlaşamayan Hollandalı teknik adam en son Çin U19 ve Çin U16 takımlarını çalıştırmıştı.
Çin’den ayrıldıktan sonra görev almayan Riekerink, şubat ayı başında İstanbul’a geldi. Kasımpaşa altyapısına önerilen Riekerink, Kemerburgaz’daki tesisleri gezdi, incelemelerde bulundu, ardından da Kasımpaşa Başkan Vekili Hilmi Öksüz ile görüştü.

Jan-Olde-Riekerink-Galatasaray

Öksüz, Riekerink ile yaptığı görüşmeyi ve neden anlaşamadıklarını şu sözlerle anlattı:
“Çin’de altyapı takımlarını çalıştırdığı söylenen bir hocayı getirdiler. Bizim altyapı için geldi, tesisleri gezdi. Yanıma geldiğinde ‘Mükemmel tesisleriniz ve işleyen bir sisteminiz var. Ben böyle bir kulüp beklemiyordum. Açıkçası siz bana fazlasınız’ dedi, teşekkür edip gitti. Bir süre sonra o ismin Galatasaray’la anlaştığını öğrendik.”
Galatasaray altyapısı için sezon başında Wesley Sneijder tarafından önerilen Riekerink aylar sonra, 19 Şubat 2016’da bu göreve getirildi. Hollandalı çalıştırıcı 16 Mart’ta da geçici olarak Galatasaray A Takımı’nın teknik direktörlüğüne atandı.. (karar)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here