Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın şike sürecini kaleme aldı. Yalçın, FETÖ’nün hakemleri olduğunu ileri sürdüğü hakemlerin isimlerini de açıkladı:

Fenerbahçe gerçeği

Futbolu severim…

Galatasaray taraftarıyım; özel maçlarını bile kaçırmam.

Ancak.

Taraftarlık duygusuyla hukuk dosyaları ele alın­maz! Bu sebeple gazeteci kimliğim taraftar kimliğimin çok üstündedir. Haksızlık yapan kim olursa olsun her daim maz­lumun yanında dururum…

Bu girişten sonra “şike ope­rasyonuna” dönersem…

3 Temmuz 2011 sürecini ele alanlar -iddianameye bakarak-sürekli 2010-2011 sezonu maçlarına odaklanıyor. Hak­lılar. Ama benim kafam farklı çalışır. Şöyle…

FETÖ kumpasının 3 Tem­muz sürecinden çok önce başladığını dün yazdım. Bu sebeple sizi bir sezon önce­ye/ 2009-2010 sezonuna götüreyim:

Son 10 maçta 10 galibiyet alan formdaki Fenerbahçe kendi sahasında son maçında Trabzonspor ile 1-1 berabere kalarak şampiyonluktan oldu!

Bursaspor kendi sahasın­da, İbrahim Toraman’ın kendi kalesine ve Uğur İnceman’ın 88’inci dakikadaki golleriyle Beşiktaş’ı 2-1 yendi. Bursaspor şampiyon oldu.

Gelelim çok tartışmalı 2010- 2011 sezonuna:

Hemen herkes “şike var” diye ligin Sivasspor-Fener­bahçe maçını konuştu-tartıştı. Ligin son maçları oynanıyordu. Buca, Konya, Kasımpaşa küme düşmüştü. Sivas’ın küme düşme tehlikesi yoktu. Buna rağmen Fenerbahçe’ye karşı 4-3 yenildi. Fenerbahçe şampiyon oldu. Ben bu maça bakmıyorum!

Fenerbahçe o sezon dört mağlubiyet aldı: Trabzon, Kayseri, Gaziantep, Ankaragü­cü’ne yenildi.

Trabzon’daki maçın hake­mi Bünyamin Gezer idi.

Ankaragücü maçının hake­mi Kuddusi Müftüoğlu idi.

Aslında… “Şike var” denen 2010-2011 sezonunda Fener­bahçe hakemleri de yene­rek mi şampiyon oldu?

Ne mi demek istiyorum…

Tarih: 15 Haziran 2016.

Darbe girişiminden son­ra Türkiye Futbol Fede­rasyonu’nda (TFF) FETÖ soruşturması başlatıldı. Bir-iki ay geçti…

MİT Raporu sonucu TFF Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) dokuz üyesinden beşi görevden ayrılmak zorunda kaldı/atıldı. Kimdi bunlar:

-Başkan Kuddusi Müf­tüoğlu…

-Asbaşkan Bünyamin Gezer…

Yani… Didik didik edilen 2010-2011 sezonunda Fenerbahçe’nin yenildiği maçların hakemleri!

2015 yılında MHK’ya getirilmişlerdi. Ve MİT Raporu’na göre FETÖ mensubuydular! (K. Müftüoğ­lu’nun akrabası ve ortağı Hasan Uysal FETÖ’cü çıktı.)

Şunu atlamayalım:

2009-2010 sezonunda Bursaspor’un Beşiktaş’ı yenip şampiyon oldu­ğu maçın hakemi Cüneyt Çakır ile, MHK eski başkanı babası Serdar Çakır hak­kında da “FETÖ ile ilişki­li” dendi. Kuşkusuz kimin ne olduğuna yargı karar verir. Ama…

Şunu da eklemeliyim:

Mesele sadece 2009- 2010 ve 2010-2011 se­zonlarıyla sınırlı değil!

MHK Başkanı Müf­tüoğlu ve Asbaşkanı Gezer, 2014-2015 ve 2015-2016 futbol sezonu­nun kaderini belirleyen hakem atamaları yapan ikiliydi.

-Bu ikili göreve gelme­den önce Fenerbahçe 2013-2014 sezonunda şam­piyon oldu.

Ve fakat:

-Bu ikili göreve başla­dıktan sonra Fenerbahçe, 2014-2015 ve 2015-2016 sezonunda şampiyon olama­dı.

Şunu merak ediyorum. Eğer…

-FETÖ futbola damgasını vurdu ise…

-Bu konuda MİT Rapo­ru var ise…

Neden bunlar hiç konuşul­maz/yazılmaz? FETÖ- fut­bol ilişkisi sadece 3 Tem­muz süreciyle sınırlı tutulur?

Örneğin bugün…

Kimi Fenerbahçe taraf­tarı “kaç yıldır şampiyon olmuyoruz” hesabını soru­yor! Fakat, FETÖ-hakem ilişkisi konusunda kafasında tek soru yok! Hadi FETÖ derinliklerine vakıf olması zor da, kendinden emin olmayan-korkak-silik ha­kemlerin son yıllarda futbola nasıl sokulduğunu da gör­müyor mu? “Mustafa Kamil Abitoğlu da, Kuddusi Müf­tüoğlu’nun kuzenidir” deyip geçeyim, anlayan anlar!

GERÇEK BİLANÇO

Deniyor ki:

“Fenerbahçe şu kadar borç­landı…”

Kulübün batmadığına şük­retsinler!

FETÖ operasyonuna uğradı­ğı yıl Fenerbahçe futbol dahil 5 branşta şampiyon oldu. Hakkında Avrupa’da “UEFA Şampiyonlar Ligi’nin favori adaylarından” diye yazılıyordu. Ne oldu?

FETÖ darbesiyle Şampi­yonlar Ligi’ne bile katılama­dı. Borsa‘da yüzde 40 kü­çüldü. “Şikeci” karalamasıyla imajını kaybetti. Vs.

Ya…

MİT’in “FETÖ” raporu verdiği MHK’nın atadığı hakemlerle kıl payı giden şampiyonlukların götürdüğü maddi kayıplar?

Demem o ki:

Aziz Yıldırım’a haksızlık yap­mayınız. Bu zorlu günlerde Fe­nerbahçe’ye tarihinin en büyük kupalarından birini kazandırdı: FETÖ’yü yendi!

Bakınız Fenerbahçe daha çok şampiyonluklar kazana­caktır. Ama… Emperyalist iş­galci güçlere rağmen Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’ya silah kaçırması Fenerbahçe’ye na­sıl büyük şampiyonluk ödülü getirdi ise, FETÖ’yü yenmesi de benzerdir. Bu kupalar, futbolun çok üstünde değerdedir.

Futbol sadece futbol değil­dir…

Fenerbahçe kalesine en çok gol atan Galatasaraylı futbol­cu santrfor Metin Oktay‘dır. Niye bilir misiniz? Çünkü, Fenerbahçeli santrhaf/defans oyuncusu Naci, milli takım­dan arkadaşı Metin Ok­tay’a, “aman sakatlanmasın” diye hep incelik göstermiştir!

Futbol budur…

Yurtseverlik budur…

Soner Yalçın, şike sürecini ve Fenerbahçe üzerine oynanan oyunları yazdı!

Önceki İçerikSoner Yalçın, şike sürecini ve Fenerbahçe üzerine oynanan oyunları yazdı!
Sonraki İçerikAydın Doğan’dan veda mektubu: 80 yaşına geldim. Kendi isteğimle nokta koydum…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz