Spor basınının usta kalemi Aybars Hünalp, Trabzonspor’u yazdı:

Serdar Bali futboldaki transferlerini niye otobüs mezarlığına benzetti?

Serdar Bali, Trabzonspor’un efsane futbolcularından biridir. Show TV”de yıllarca “Altı pas” programında birlikte çalıştık. Dilinin kemiği yoktur. Aklına geleni korkusuzca söyler. Telefonda whatsapp uygulamasını kullananlar bilir. “Durumum”diye bir bölüm var. Buraya koyduğunuz foto ya da mesajlar otomatik olarak telefon defterinizdeki kayıtlı isimlere 24 saatliğine gidiyor. Son zamanlarda Serdar Bali buraya öyle mesajlar koyuyor ki; Show Tv’deki Çukur dizisindeki anlamlı duvar yazıları gibi. Ben de Serdar Bali’ye Trabzonspor’u nasıl bulduğunu sordum.

Bali’nin cevabı şöyle: “Trabzonspor

takımı çok transfer yapmasına rağmen gerçekten ihtiyacı olan mevkiye yine transfer yapmadı. Gün geçtikçe belki biraz daha takım oturabilir ama 5 inci haftadan sonra gördüğüm Trabzonspor, şampiyonluk hasretini bu sene de dindiremez .Yönetim borcu düşürmeyi kafasına koymuş ama yanlışlıkla takımı düşürecekler haberleri yok.
Kısaca geçen yıl ki Sorloth transferindeki başarıyı her zaman tuttururuz zannettiler ama onun 50 yılda olacak bir tesadüf olduğunu anlamadılar .
Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır için gözüken iyi bir fiyat bulabilirlerse verecekler .
Yani ticaret futbolun önüne geçmiş gibi .
Hatırlarsanız Türkiye’de bir ara ikinci el otobüsler de büyük bir vergi avantajı yapınca hükümet herkes Almanya’dan otobüs almıştı .Sonra otobüs mezarlığına dönmüştük .
Şimdi de ne kadar yaşlı ve takım bulamayan siyahi futbolcu varsa kulüpler onları aldı yakında futbolcu mezarlığına dönecek Türkiye.
“Ne dersiniz Serdar Bali haklı mı acaba?

SHOW TV CUMHURBAŞKANI YETİŞTİREN İLK TV OLDU
Geçtiğimiz günlerde KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar ağabeyimiz yıllarca Show TV’de genel müdür yardımcılığı yaptı.Koyu Beşiktaşlı iyi bir sporsever olan Ersin Tatar, KKTC sporunun da önünü açacaktır.


HÜSEYİN KIRCALİ İSMİ ŞANLIURFA’DA MÜZEYE VERİLMELİ
Yukarıdaki foto 1988 Seul Olimpiyat Oyunları’ndan
Soldan sağa: Yaşar Saygı,İhsan Topaloğlu, ben, Hüseyin Kırcali .Gectiğimiz günlerde yitirdiğimiz Milliyet’in usta foto muhabiri Hüseyin ağabeyim ile farklı gazeteler için değişik organizasyonlarda yurt dışı görevlerinde bulunduk. Tatlı şivesi ile Şanlı Urfa’nın marka değerine çok şey kattığını bildiğimiz bir meslektaşı yitirdik.
Şanlı Urfa’dan gazeteci Salih İlhan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e çağrıda bulunup Karaköprü’deki Basın Müzesi’ne Hüseyin Kırcali adının verilmesini önermiş. Çok yerinde bir karar Milliyet Spor Müdürü Tayfun Bayındır da Hüseyin ağabeyin önemli karelerinden bir miktarını buraya bağıslayabilir kanımca.

Aybars Hünalp
aybarshunalp@gmail.com

Önceki İçerikTürkiye Spor Zirvesi’nde geri sayım başladı
Sonraki İçerikBaşakşehir puan almak istiyorsa Mert Günok’un hatalarını sıfırlaması gerekir! Fehmi Özgüler, Başakşehir- PSG maçını yazdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz