Türk Spor Ajansı’nın sahibi, usta gazeteci Erdoğan Arıpınar, 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nı yazdı, spor basınının yaklaşımını eleştirdi:

 

Kış Olimpiyatı ve Yorum

23’ncü Kış Olimpiyat Oyunları sona erdi. Norveç bileğinin hakkı ile tarih yazdı. Peki, Türk Ekibi ne yaptı? İlk defa bunu söylemem gerekli, Gazetesinde koskoca bir yıl boyunca spor sayfasına kış sporları yapan bizim çocuklarımızın bir tek haberine yer vermeyen, bir tek fotoğrafını basmayan spor servisinin başına getirilmiş yöneticilerin bence “Olimpiyatta donduk- Buz kestik” diye başlık atma hakları yok. Türkiye olarak Kış Sporlarına ne verdik ki; ne istiyoruz? Bu zor dalda bir şeyler yapmak istiyorsak, ilk olarak dünyadaki tüm yarışmalara bu çocukları yollamamız lazım. Kısa pistlerde antrenman yapanların dev pistlerde ne yaptıklarını ben olimpiyatlarda gördüm. Hiç biri pisti bitiremediler. Alper ve Alisa ilginin ve devamlı çalışmanın meyvesini aldılar, Fatih Arda ise Erzurum’daki kış sporu tesislerinin hediyesi. Biraz kabaca amma söyleyelim. “Bekara karı boşamak kolay gelir” öyle oturdukları sıcak koltuklardan yorum yapanların kış sporları, şartlarını imkanlarını izlemesi şart. Spor yönetimi ise; eğer bu dallarda başarı istiyorsa; hiç olmazsa profesyonel futbolun %1’i kadar onlara destek ve imkan verip başarıyı öyle beklesinler. Çocuklarımız sportmen olarak katılıp, bayrağımızı dalgalandırdılar ve görevlerini yaptılar. Umut gelecek günlerde.

Önceki İçerikBaşakşehir’e çelme takan Ümit Özat’tan çarpıcı sözler
Sonraki İçerikTürkiye’den gazeteci yoktu ama… Dünya Spor Yazarları Birliği, Kış Olimpiyatları’nı 13’den 6’ya kadar izleyenleri onurlandırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz